Rano ujutro Tursku je pogodio jak zemljotres jačine 7,8 po Rihteru, a sat kasnije usledio je novi udar jačine 6,7.Zemljotres je izazvao velika razaranja i mnogo žrtava.
Par sati pošto su dva jaka zemljotresa pogodila tursko-sirijsku granicu iz Sirije su takođe stigle jezive scene razaranja.
Meteorolog Ivan Ristić uključio se u jutarnji program Kurir televizije gde se dotakao ove strašne nesreće koju su turski državljani preživeli.
Naime, on je otkrio da li takav zemljotres može da pogodi Srbiju, ali i koje su crne tačke udara.
- Zima je najbezbednija što se tiče našeg regiona. Već početkom marta postoje velike šanse da se pojave jači zemljotresi. Tako da polako ulazimo u taj nesigurniji period što se tiče zemljotresa. Sada možemo osetiti te neke manje zemljotrese, međutim, od marta možemo osetiti te jače zemljotrese od 5 stepeni Rihterove skale. Tako da je proleće standarno čupavo. Crne tačke su centralna Srbija i Kopaonik. Moja teorija kaže da gde god imate neko brdo, ono nije tu bezveze. Već postoji šansa za zemljotres - rekao je meteorolog.
Prema njegovim rečima do sada su pronađene 284 žrtve zemljotresa, dok je prema prvim podacima koje je Okaj saopštio povređene su 2.323 osobe.
To nije kako je naveo konačan broj jer velika akcija potrage i spasavanja je u toku i te informacije se menjaju.
Kurir.rs