ISTORIJA KOŠARKE OVO NE PAMTI, OBRADOVIĆEV MONAKO DAO DVA POENA ZA ČETVRTINU: Olimpijakos se vratio iz "mrtvih" i RAZBIO kneževe!

EPA/TOMS KALNINS

Košarkaši Olimpijakosa prvi su finalisti Evrolige.

Oni su nakon preokreta savladali Monako na F4 u Kaunasu rezultatom 76:62.

Gledali smo jako tvrdo prvo poluvreme i malo poena i odličnu igru Monaka u odbrani.

Monako je vodio od starta, Olimpijakos je u jednom momentu stigao do 22:22.

Nakon tajm auta Obradovića, Monako je ponovo stegao odbranu i do poluvremena došao do maksimalnih +12, 29:41 na poluvremenu.

Usledila je neverovatna treća četvrtina i potpuni preokret Olimpijakosa koji je ovu deonicu dobio sa nestvarnih 27:2.

Rokas Lukosevicius / imago sportfotodienst / Profimedia

Potpuno se raspala igra Monako, dok se Olimpijakos razigrao i sa -14 na poluvremenu došao do čak +13.

U poslednjoj četvrtini Olimpijakos je iskusno sačuvao prednost nad grogiranim rivalom i izborio plasman u finale.

Olimpijakos su do pobede predvodili Saša Vezenkov sa 19 poena i šest skokova, Kostas Papanikolau sa 15 poena i osam skokova i Mustafa Fal sa 12 poena.

Kod Monaka bolji od ostalih bili su Majk Džejms i Eli Okobo sa po 17 poena.

Olimpijakos će se u finalu sastati sa pobednikom drugog polufinalnog duela, španskog obračuna između Real Madrida-Barselone.

Finalni duel na programu je u nedelju od 20 časova.

Četvrta četvrtina:

39. minut - Vezenkov sa penala overava pobedu i plasman Olimpijakosa u finale 70:57

37. minut - Monako potpuno nemoćan 68:55, Olimpijakos igra sjajnu odbranu.

35. minut - Sjajna akcija Olimpijakosa i pogodak Papanikolaua 62:53

33. minut - Slukas pogađa iz teške pozicije 60:49

31. minut - Okobo pogađa trojku, Monako je konačno pogodio 56:46

ntonis Nikolopoulos / Eurokinissi / imago sportfotodienst / Profimedia

Treća četvrtina:

30. minut - Larencakis, trojka za devet metara za kraj ove neverovatne četvrtine 56:43. Olimpijakos je treću četvrtinu dobio sa nestvarnih 27:2

29. minut - Olimpijakos razbija Monako u trećoj četvrtini 22:2, ukupno 51:43

27. minut - Razigrao se Olimpijakos 47: 43, Kenan pogađa za +4

26. minut - Konačno Monako postiže prve poene u nastavku 43:43, Okobo pogađa iz reketa

25. minut - Neverovatan preokret, dve trojke Papanikolau i Vezenkov za vođstvo Olimpijakosa 43:41, 16:0, serija grčkog kluba

23. minut - Fal vezuje 3 poena, 37:41, Obradović tajm-aut.

21. minut - Odličan start Olimpijakosa, Vezenkov, pa Papanikolau uz faul34:41

21. minut - Utakmica je nastavljena

Jako tvrdo prvo poluvreme i malo poena.

Monako je vodio ods starta, Olimpijakos je u jednom momentu stigao do 22:22.

Džejms i Lojd su se istakli kod Monaka sa 13, odnosno 9 poena.

Vezenkov i Kenan bili su najbolji kod Olimpijakosa sa 6, odnosno 5 poena.

Druga četvrtina:

20. minut - Kraj prvog poluvremena, sjajna igra Obradovićevog tima 29:41

19. minut - Monako, odlazi na dvocifrenu prednost, Okobo pogađa za tri 28:38

18. minut - Slukas poentira samo sa penala za sada pogodio je 3 od 4, 28:33

16. minut - Monako sa penala uvećava prednost, Matejunas 25:31

14. minut- Mini serija bivšeg košarkaša Crvene zvezde Džordana Lojda 24:27

13. minut -Olimpijakos se serijom 7:0, potpuno vratio u meč 22:22. Obradović traži tajm-aut

12. minut - Dijalo odlično fintira, pa Mekisik za tri 18:22

Prva četvrtina:

10. minut - Serija trojki u finišu prve četvrtine 14:18

8. minut - Olimpijakos konačno pogađa, Kenan jedini raspoložen, ali Džejms vraća trojkom 8:15

5. minut - Olimpijakos je vrlo nervozno ušao u meč, Monako smireniji 6:10

4. minut - Kenan trojkom prekida seriju promašaja Olimpijakosa 4:6

3. minut - Bolji start Monaka, pogađa Lojd sa distance 1:4

1. minut - Počeo je F4 u Kaunasu

Klodian Lato / Eurokinissi / imago sportfotodienst / Profimedia

- Grci imaju veliku podršku, kao da se igra u Atini.

Stigli smo do vikenda odluke u Evroligi.

Najbolje četiri evropske ekipe u Kaunasu igraju za titulu novog prvaka Evrope, pošto se dvostruki uzastopni šampion Evrope Efes nije ni plasirao u četvrtfinale, a kamoli na završni turnir.

U polufinalnim duelima sastaju se:

Olimpijakos - Monako

Real Madrid - Barselona

Po mnogima, Barselona je glavni favorit da se domogne trofeja. Međutim takva situacija bila je i tri godine unazad pa klub iz Katalonije nije dolazio do pehara.

Barselona je do F4 stigla najlakše počistivši Žalgiris sa 3:0

Ostale tri ekipe morale su da igraju majstoricu, Olimpijakos protiv Fenerbahčea, Monako protiv Makabija, a Real kao što dobro znamo protiv Partizana i slavile rezultatom 3:2

U prvoj polufinalnoj utakmici sastaju se Olimpijakos i Monako koga sa klupe vodi srpski trener Saša Obradović.

AA/ABACA / Abaca Press / Profimedia

Olimpijakos je regularni deo takmičenja završio na prvom mestu i uz Barselonu je glavni favorit za osvajanje trofeja

Grčkom predstavniku ovo je čak 12. Fajnal For turnir i sakupili su čak osam nastupa na proteklih 14: 2009, 2010, 2012, 2013, 2015, 2017, 2022 i sada 2023. godine. Oni su samo jedan od pet timova koji je odbranio titulu u modernoj eri, učinili su to 2012. i 2013. godine

Olimpijakos ima 8 pobeda i 3 poraza u polufinalima Evrolige, dok je bolji od njih jedino Makabi sa 10-2 učinkom, a od igrača koji su odbranili titulu Evrolige ostali su im samo Kostas Slukas i Papanikolau, što je impresivno.

Screenshot

Monako je prošle sezone eliminisan upravo od Olimpijakosa posle pet utakmica i ovo će im prilika za svojevrsnu osvetu.