Superćelijska oluja pogodila je sinoć Srbiju, prethodno prošavši kroz Sloveniju i Hrvatsku, ostavljajući za sobom razornu štetu u svim krajevima zemlje. Nevreme je bilo praćeno snažnim vetrom, kišom i grmljavinom, a udari vetra dostizali su brzinu i do 200 km na sat. Oluja je pogodila Mačvanski, Sremski, Južnobački, Južnobanatski, Šumadijski upravni okrug i grad Beograd.
Pripadnici Sektora za vanredne situacije hrabro su intervenisali tokom olujnog nevremena i uspeli spasiti 15 osoba. Deset osoba, uključujući petoro dece, spašeno je iz šume u Beočinu, naselju Dunav, dok je jedna žena spašena iz automobila u Begeču. U Novom Sadu, vatrogasci su uspeli spasiti muškarca iz čamca na koji je palo drvo na Ribarskom ostrvu. U Kragujevcu, vatrogasci-spasioci su takođe spasili tri osobe i angažovali se na gašenju požara na otvorenom prostoru i stambenim objektima na više lokacija.
Nažalost, oluja je u regionu izazvala i ljudske žrtve. Četiri osobe su stradale u nevremenu u Hrvatskoj, dok je jedna osoba poginula na Bledu nakon pada drveta usled žestokog nevremena, a jedna osoba je poginula u Brčkom.
Dobre vesti su da nije došlo do izlivanja reka i da su putni pravci prohodni. Međutim, zbog oluje, Aerodrom Nikola Tesla bio je privremeno zatvoren sinoć.
Superćelijska oluja sinoć je prvo zahvatila Sremsku Mitrovicu, gde je vetar nosio sve pred sobom. Reporteri Kurira uživo su se uključili iz Sremske Mitrovice i Bloka 65 u Beogradu kako bi otkrili više o šteti koja je ova oluja napravila, sve to možete videti u videu ispod:
- U Sremskoj Mitrovici niko nije očekivao da će oluja biti tako jaka. Jedan splav se tako otkačio i oluja je odnela čitavu marinu i čamce zajedno sa tim splavom. Neki ljudi su uspeli da pobegnu, međutim, ostali su i neki unutra. Tako da su morale da deluju spasilačke ekipe. Srećom žrtava nema - rekla je dopisnica Aleksandra Dražić.
Kurir.rs
Bonus video: