Nakon odmora u Grčkoj ponovo neizvesnost i briga da li će čekanje na graničnim prelazima iz ove zemlje u Severnu Makedoniju, a onda iz Severne Makedonije u Srbiju biti višesatno.
Koji prelaz koristiti i izbeći gužve kada je u julu turistička sezona u punom jeku?
Evo preporuke...
"Iz Grčke u Severnu Makedoniju preko Dojrana. Na putu kroz Grčku vetro-parkovi sa solarnim panelima. Čekanje na graničnom prelazu verovali ili ne je petnaestominutno.
Ručak i pauza na Dojranu, usputna stanica na putu za Grčku i iz Grčke. Jezero puno lekovitih algi, pristojna plaža, par restorana, apartmani, ali i hotelski smeštaj uz samu obalu Dojrana. Hrana na terasi jednog od etno restorana sa pogledom na jezero. Ima turista, ali i đaka koji sa svojim profesorima organizovano letuju na pomenutom jezeru.
U restoranu na meniju svega. Možete probati ribu, roštilj recimo rebarca sa roštilja, ali i kuvana jela. Desert je takođe dobar izbor, poslastice od sladoleda punjenih palačinki do domaćih kolača. Šta ćete više.... Put nastavljate kroz Severnu Makedoniju i opet razmišljanje da se izbegnu gužve na graničnom prelazu Preševo. I ovoga puta ispravna odluka, granični prelaz na Prohoru Pčinjskom, čekanje kratko i to samo zbog nestanka struje na terminalu. Ništa komplikovano. Putovanje nastavljamo do Prohora Pčinjskog. Dolinom Pčinje uz slabu kišu, vijugavi put i netaknutu prirodu. Nailazimo na manastir Prohor Pčinjski, svetinja smeštena u prirodnoj oazi", kaže Vranjanka I.S. koja je sa gostima iz inostranstva provela sedam dana u jednom od grčkih letovališta na Halkidikiju.
Bez žurbe polako, putovanje se završava u Vranju.
"Promišljene odluke i uživanje u povratku sa odmora. Potpuno drugačije iskustvo od očekivanog, ali ipak savet je informišite se u AMSS o stanju na graničnim prelazima Preševo i Prohor Pčinjski. Neuporedivo bolja situacija na povratku sa letovanja, od one na koju smo naišli kako bi se domogli Grčke i mora", zaključuje I.S.
Kurir.rs/T.S.