Računaju se izdaci, troškovi, ali da li se obraća dovoljno pažnje na psihološku pripremu dece, kako one koja kreću u prvi razred tako i starijih učenika.
Sveže pamćenje na zločin u školi Ribnikar opominje nas da psihološki i pedagoški nadzor, ali i pristup deci mora da bude pojačan.
O ovoj temi razgovarala je gošća "Pulsa Srbije" na Kurir televiziji, Ana Dimitrijević iz Foruma beogradskih gimnazija.
- Verujem da su roditelji sa decom već pričali jer deca u školi jedino ne bi trebalo da nose strah. Povratna informacija koju sam imala od mojih đaka kada se sve ono izdešavalo je da su mislili da je škola najbezbednije mesto. Naravno, ovo što se dogodilo u Rbinikaru je veoma specifično, a naročito onima koji su taj dan bili tu, sa tom decom je potreban mnogo ozbiljniji rad.
- Smatram da moramo i mi da ispitamo teren, neko će doći u školu kao da se ništa nije dogodilo, dok će neko doći sa strahom. Prvaci svakako, i da se ništa nije dogodilo, njima je stresno samo po sebi jer dolaze u novu sredinu. Smatram da ozbiljnija psihološka i pedagoška podrška deci, bez obzira na ovo što se desilo, je potrebna u ovom društvu, ali i globalno, a pogotovo kod nas gde vidimo dosta govora mržnje i agresije.
Kurir.rs
Bonus video: