KRVLJU NAPISALI "BROJ 1"! DOK JE KNELE LEŽAO MRTAV UBICA OSTAVIO ŠIFRU NA OGLEDALU: Misterija tajne poruke egzekutora u Hajatu!

Printscreen

Živeo je "brzo", tako se govorilo za sve koji su ušli u opasan kriminal! Knele je važio za opasnog momka, i imao je 21 godinu kada je ubijen 28. oktobra 1992. Likvidiran je sa tri hica iz pištolja sa prigušivačem u apartmanu 331 hotela "Hajat".

Aleksandar Knežević Knele, simbol je devedesetih godina i tvorac čuvene dizel-generacije "žestokih momaka".

Knežević je zbog zabrinutosti za svoje najbliže, odlučio da se iz porodične kuće preseli u jedan od najelitnijih beogradskih hotela Hajat. Uselio se na treći sprat, u sobu broj 331.

Tvorac čuvene dizel - generacije žestokih momaka pronađen je u toj sobi, kako mrtav leži na stomaku, a na ogledalu je krvlju bila ispisana poruka "broj 1". Ova poruka do danas nije dešifrovana.

Bivši funkcioner beogradske policije, iz odeljenja za krvne delikte, izjavio je:

- Bio sam na uviđaju u sobi 331 hotela Hajat kada je Knele ubijen. Ležao je na stomaku, upucan s leđa. Mislimo da su u sobi bile dve osobe, jedna koja je očigledno imala nešto da mu saopšti i stajala je ispred njega, i druga, koja mu je stavila pištolj na potiljak i naterala ga da klekne na kolena. Na ogledalu je bio ispisan broj 1, što je možda bila poruka da je Knele prvi sa spiska za odstrel - objašnjava ovaj policajac.

Printscreen 
foto: printscreen

U noći između 28. i 29. oktobra 1992. godine, u hotelu nisu radile bezbednosne kamere, a neko je pokucao na vrata apartmana broj 331, u kojem je Knele boravio.

Poslednje sekunde života i rekonstrukcija otkrivaju mnogo o tome ko je bio Kneletov ubica. Istraga veruje da je Knežević poznavao osobu koja je pokucala na vrat, jer ju je pustio unutra. Oni koji su ga poznavali tvrdili su da je uvek po nekoliko puta proveravao koga pušta u sobu, a da je pištolj u ruci držao čak i kada su mu bliski prijatelji dolazili u posetu.

Kako su pričali njegovi prijatelji, s obzirom da je Knele bez ikakvih problema pustio ubicu u svoj apartman, njega je ubio neko koga je on dobro poznavao. Poznato je da su napadač, ili napadači u Kneleta ispalili tri hica iz pištolja malog kalibra sa prigušivačem.

Kneletov otac, Dušan Knežević zvani Buca Al Kapone, verovao je da iza ubistva njegovog sina stoji policija i tajna služba.

Stefan Jokić 
foto: Stefan Jokić

"Giški, Belom i mom sinu pretili su zbog SPO-a i Srpske garde. Deset dana pre ubistva imali su generalnu probu ubistva, kada su im upali u sobu i naterali ih da legnu sa rukama na podu. U sobi su bili Knele i Mirko Bosanac. Specijalci su upali u apartman hotela Hajat i rekli im da legnu na pod. Potom su im objasnili da proveravaju alarmne uređaje, ali sam siguran da su u stvari proveravali kako će Knele reagovati pred policijom. Jedan moj prijatelj iz SUP rekao mi je da je kobne večeri preko policijske "motorole" preneta poruka "Knele ide sam".

- "Darko Stanojević je kobne noći bio u hotelu "Hajat". Pokušavao sam da dođem do Darka kasnije, da saznam šta se te večeri dešavalo, ali je i on ubijen u Nemačkoj. Niko nije dao odgovor na pitanje kako to da su kamere u hotelu otkazale i da su nestale trake sa zapisima svih ulazaka u hotel", priča Kneletov otac.

PrintScreen Legende Devedesetih 
foto: PrintScreen Legende Devedesetih

Buca se oglasio i kada je Kristijan Golubović pominjao njegovog sina na Farmi, a tada je Knežević rekao:

"Pitaju me šta je ovoj budali, a ja ne znam šta da im kažem. Ljuti su zbog onoga što je pričao. Golubović bi trebalo da vodi računa o tome.

Pominjanjem mog sina uznemirio je našu porodicu, rođake, ali i sve prijatelje. Izmišlja kako bi ispao šmeker, a smeju mu se svi koji ga bolje poznaju. Sramota je što mi pominje mrtvo dete. Na šta to liči?! Ne može ime mog sina da se izgovara na takav način. Glumi nekog Don Žuana, ma on je budala, najobičniji džeparoš. Izmišlja kojekakve gluposti, da je znao mog sina i priča o njemu, a nije mogao ni cipele da mu čisti. Ceo Beograd mu se smeje."

Knele je jedna od najpoznatijih figura beogradskog asfalta s početka devedesetih godina. Iako je ubijen mlad Knele je za vreme svog kratkog života živeo onako kako su mnogi klinci tog doba sanjali. Međutim, upravo zahvaljujući takvom životu skončao je mlad, izrešetan i ostavljen na podu hotelske sobe beogradskog hotela "Hajat".

(Kurir.rs)

Bonus video:

This browser does not support the video element.

02:26
"SNIMCI RATA NA DRUŠTVENIM MREŽAMA POMAŽU NEPRIJATELJU!" Mlakar: 90-tih su ratni prilozi iz TV dnevnika koštali neke Srbe života Izvor: kurir televizija