ZVEZDA RASTURILA FENERBAHČE U PAKLU ARENE: Crveno-beli pregazili turski tim i upisali treću pobedu u Evroligi (FOTO)

Petar Aleksić

Košarkaši Crvene zvezde slavili su nad Fenerbahčeom sa 87:56 (25:16, 20:10, 15:14, 27:16 ) osmom kolu Evrolige.

Ubedljivi su bili izabranici Janisa Sferopulosa od prvog po poslednjeg minuta utakmice i upisali treću pobedu u najjačem evropskom košarkaškom takmičenju.

Meč jedva da je i počeo, a Zvezda je već ostala bez pomoći Šabaza Nejpira koji je, kasnije će se ispostaviti, polomio nos i završio u bolnici! Ali to svakako nije sprečilo tim sa Malog Kalemegdana da svim raspoloživim snagama krene na turski tim i presliša ih pred krcatom Arenom.

Fantastičnu prvu deoncicu odigrali su crveno-beli - Bolomboj i Dos Santos bili su veoma raspoloženi u rešetanju protivničkog koša, pa su mnogobrojne Delije itekako imale razloga za zadovoljstvo (25:16).

Tokom druge četvrtine Zvezda je trojkama Dos Santosa i Teodosića stigla i do dvocifrene prednosti na meču (28:16), a čvrsta odbrana domaćeg tima bila je nerešiva enigma za Fenerbahče. Domaća ekipa je na odmor otišla sa zalihom od 19 poena.

Nastavak igre nije doneo mnogo neizvesnosti, a Teodosić je nastavio u sjajnom ritmu - ređale su se trojke kao na traci, a razlika u rezultatu je bila sve veća i veća (58:40).

Beogradsku ekipu kao da tera neki maler, pa su tako pred kraj treće četvrtine ostali i bez pomoći Jaga Dos Santosa koji je nezgodno doskočio i sa bolnom grimasom na licu jedva napustio parket.

Međutim, to nije omelo ostatak ekipe u tome da do kraja meča odigraju najbolje što znaju i upišu treću pobedu u Evroligi.

Starsport

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Miloš Teodosić sa 18 poena, dok je Džoel Bolomboj postigao 14, a Nemanja Nedović dodao je 12.

U ekipi Fenerbahčea istakao se Najdžel Hejs-Dejvis sa 12 poena.

Crveno-beli 14. su na tabeli Evrolige sa tri pobede i pet poraza, dok je Fenerbahče peti sa pet pobeda i tri poraza.

4. ČETVRTINA

40. minut - Gedraitis postavlja konačan rezultat - 87:56

39. minut - Mahmutoglu pogađa za tri (84:56)

38. minut - Lazarević ima dva slobodna bacanja - pogađa samo jedno (82:53)

37. minut - Gedraitis uvećava Zvezdinu prednost (81:53) koja je na pragu trećeg trijumfa u Evroligi.

36. minut - Biberović pogađa trojku (78:51)

35. minut - Igra se veoma nervozno! Nedović pogađa trojku (76:48), pa onda upisuje još jedan poen (78:48). Itudis traži tajm-aut

34. minut - Revija promašaja na obe strane! A onda Hazer pogađa trojku (73:47), a potom i slobodno bacanje (73:48)

33. minut - Zakucavanje Papajanisa (68:44),

32. minut - Davidovac uvećava prednost domaćina (68:42)

31. minut - Tobi postiže prvu trojku na meču (65:42)

3. ČETVRTINA

30. minut - Na 10 sekundi do kraja treće deonice Jago Dos Santo se povredio! Nezgodno je doskočio i napravio bolnu grimasu na licu! Jeva je stigao do klupe!

29. minut - Mitrović pogađa za tri (60:40)

28. minut - Hejs-Dejvis upisuje još jednu trojku (56:40), a sa druge strane Zvezda ima Teodosića koji postiže nove poene (58:40)

27. minut - Trojka Teodosića za delirijum u Areni (56:38),

26. minut - Bolomboj zakucava (53:38), Motli promašuje oba slobodna bacanja.

25. minut - Sjajan poen Mitrovića i imaće dodatno slobodno bacanje (51:36) - nije pogodio sa linije sa slobodna bacanja! Sestina opet precizan (51:38).

24. minut - Hejs-Dejvis nastavlja da sipa trojke (49:34)... Sestina se upisuje u strelce (49:36) - Zvezda je sada u problemu, prednost se polako topi!

23. minut - Motli pogađa koš Zvezde (47:31), a potom se Mitrović pograva sa odbranom fenera i postiže poen (49:31).

22. minut - Na isteku drugog minuta Dos Santos pogađa trojku (47:29).

21. minut - Hejs-Dejvis na početku treće deonice postiže trojku (45:29).

2. ČETVRTINA

20. minut - Nedović pogađa za tri i Zvezda sada ima +20! (43:23). Dorsi pogađa za tri (43:26), a na dve sekunde do kraja Bolomboj pogađa sa velike udaljenosti (45:26) i Zvezda sa +19 odlazi na odmor!

19. minut - Teo za tri (40:23) i Arena je EKSPLODIRALA!

18. minut - Zakucavanje Motlija (37:23).

17. minut - Nije pomogao tajm-aut, Fenerbahče ima dva napada - oba neuspešna. Zvezda sa druge strane ne koristi svoje šanse - Dos Santos promašuje za tri...

16. minut - Slobodna bacanja za Teodosića, precizan je oba puta (37:21), potom Dos Santos pokušava za tri, ali ne uspeva - Itudis traži još jedan tajm-aut.

15. minut - Prvi poeni Papajanisa (35:21), ali Fenerbahče i dalje nema adekvatno rešenje za čvrstu odbranu crveno-belih.

14. minut - U strelce se upisao i Stefan Lazarević (32:19), a onda i trojka Teodosića za najveću prednost Zvezde na ovom meču (35:19).

13. minut - Lazarević za Teodosića koji fintom uspeva da uveća prednost Zvezde (30:19).

12. minut - Zvezda ima dvocifrenu prednost - Dos Santos pogađa trojku (28:16) i Itudis je primoran da uzme minut odmora. Odlična odbrana Zvezde!

11. minut - Dos Santos promašio šut za tri poena...

1. ČETVRTINA

10. minut - Nekoliko neuspelih pokušaja na obe strane i onda za kraj Zvezdine fanstastične prve deonice Teodosić pogađa trojku (25:16).

9. minut - Bolomboj je izašao iz igre, tu je sada Kuzmić. Hejs-Dejvis pogađa (19:13), a onda brza kontra Zvezde i Dos Santos pogađa za tri (22:13) na veliku radost mnogobrojne publike u Areni. Slavlje nije dugo trajalo jer sa druge strane obruč sa velike udaljenosti pogađa i Vilbekin (22:16).

8. minut - Još jedna izmena kod Fenera: Sistina izlazi, Biberović je na parketu. Izmena i kod Zvezde: Mitrović je na klupi, u igri je Davidovac. Slobodna bacanja za Bolomboja - precizan je bio oba puta (18:11).

7. minut - Slobodna bacanja za Bolomboja - oba uspešna (17:11). Izmena kod gostiju: na terenu je Vilbekin, izašao je Madar.

6. minut - Hejs-Dejvis maši za dva, ali Madar pogađa za tri (12:9), a onda sa druge strane i Jago Santos uzvraća istom merom (15:9).

5. minut - Bolomboj pogađa za tri (8:6), Luka Mitrović za dva (10:6), pa onda zakucavanje Bolomboja (12:6).

4. minut - Zvezda je promašila četiri šuta za tri poena!

3. minut - Fenerbahče smanjuje razliku (6:4), a onda - revija promašja na obe strane.

2. minut - Nejpir je dobio udarac u lice, krvari, pa mora da izađe iz igre - na parketu je Dos Santos. Dejvis upeva da poentira (4:2). A onda fanstastičan poen Bolomboja (6:2).

1. minut - Prvi napad imaće gosti iz Istanbula! Fener ne koristi prvi napad, konta Zvezde koja vodi 2:0 košem Gedraitisa, još jedan promašaj gostiju, pa onda i koš Nedovića (4:0).

20.45 - Meč je počeo!

20.34 - KALATES I GUDURIĆ U TIMU FENERA

Gudurić i Kalates su izašli u opremi, ali se nisu zagrevali. Inače - nalaze se u protokolu.

Gudurić je po izlasku na parket "Arene" pozdravljen ovacijama.

20.29 - BORIŠA SIMANIĆ STIGAO U ARENU

UOČI MEČA

Trener košarkaša Crvene zvezde Janis Sferopulos izjavio je da njegova ekipa protiv Fenerbahčea mora da igra "više u sistemu" i da igra "dobru odbranu".

"Fenerbahče je tim koji je napravljen da ode na fajnal-for. Posle nekoliko utakmica zajedno moramo da igramo više u sistemu i da igramo dobru odbranu. Imaju igrače koji mogu da vas "ubiju" ako ih ne branite dobro", izjavio je Sferopulos.

Javier Borrego / Zuma Press / Profimedia

Košarkaš Zvezde Dejan Davidovac je rekao da crveno-bele protiv Fenerbahčea "očekuje teška utakmica".

"Fener je dobro popunjen imaju jak roster i imaju velika ambicije kao i svake godine. Imaju dobre individualce. Igraju brzo sa puno čvrstine na šta takođe treba da obratimo pažnju", rekao je Davidovac.

U dosadašnjem toku takmičenja Zvezda je zabeležila dve pobede i pet poraza.