U ovoj školi, telefoni đaka su pod ključem sve do poslednjeg zvona za nastavu:
- Veoma važno za nas kako bismo imali veću koncentraciju na samim časovima, ali i da se više družimo, te da razgovaramo o tome šta se dešavalo proteklog dana ili časa. Neki učenici su se popravili usled ovog pravila, pa samim tim imaju i bolje ocene - rekla je Ivona Šimon, učenica sedmog razreda OŠ "Sveti Sava" Subotica.
Nisu se popravile samo ocene školaraca, već i ono najvažnije, a to je da su se deca ponovo okrenula jedna drugima, osluškujući i posmatrajući probleme svojih vršnjaka.
- Sve sam držala u sebi, malo ko je pričao, bili smo samo na telefonima, a od kada je uvedeno ovo pravilo, svi pričamo, družimo - ocenila je Nikolina Varga, takođe učenica pomenute škole.
Potpunoj zabrani upotebi mobilnih telefona tokom nastave su prethodile kutije za odlaganje uređaja na katedrama, pa su ih učenici koristili tokom odmora, ali je i ova mera pooštrena i to na predlog učitelja i nastavnika:
- Prilikom naših sastanaka, koji su za cilj imali usavršavanje obrazovnog nivoa đaka, ova mera je apostrofirana kao najbitnija za uvođenje. Za ovu meru smo konstantovali i ostale organe u našoj ustanovi, a pre svega mislim na Savet roditelja od kojih smo dobili apsolutnu podršku, kao i školski odbor - rekao je Miroslav Cicmil za Kurir, direktor OŠ "Sveti Sava" u Subotici.
- Meni na časovima to nije bio problem, ali je bilo jako strašno gledati na odmorima da su deca na ćoškovima zabetonirana za telefon. Smatram da nas je to najviše nateralo da ih vratimo i socijalizujemo posle korone i svega. Može se primetiti da se zaista više druže, komuniciraju, šetaju - zaključila je Ivana Čakširaš, nastavnica engleskog jezika u ovoj osnovnoj školi.
Zabranjeno preuzimanje dela ili čitavog teksta i/ili foto/videa, bez navođenja i linkovanja izvora i autora, a u skladu sa odredbama WMG uslova korišćenja i Zakonom o javnom informisanju i medijima.
Bonus video: