Neko angažuje detektiva, a neko samo ode do onlajn prodavnice i kupi, na primer, hemijsku olovku koja snima razgovor, a ako vam otpadne dugme, možete ga zameniti kamera dugmetom za bežični prenos video zapisa na daljinu.
Asortiman špijunske opreme je naravno mnogo veći, a takvi gedžeti su relativno lako dostupni. U kojoj meri koristimo ovakvu opremu i šta zakon kaže, voditelji Pulsa Srbije pitali su advokata Nemanju Miloševića.
- Krenuli smo čitavim dijapazonom od ovoga što smatramo bezazlenim. Dakle, prvo moramo da kažemo da zakon sam po sebi ne kažnjava posjedovanje tih uređaja. Znači možete ih posedovati, lako se nabavljaju na internetu, u nekim prodavnicama i tako dalje. I ukoliko se oni koriste u dobre namere, recimo oko pomoći za decu, one nemaju neke štetne posledice. Međutim, ako se pređe jedna granica, a ta linija vrlo često zna da bude neosetljiva i nevidljiva, e, onda mi dolazimo u situaciju koja je krivično pravno kažnjiva - pojasio je advokat.
Zabranjeno preuzimanje dela ili čitavog teksta i/ili foto/videa, bez navođenja i linkovanja izvora i autora, a u skladu sa odredbama WMG uslova korišćenja i Zakonom o javnom informisanju i medijima.
Kurir.rs
Bonus video: