SVE ŠTO MORATE DA ZNATE O TRAJNOJ ŠMINKI: Evo kako se radi tretman i koje su moguće nelagodnosti

Profimedia

Ako ste se odlučile da je trajna šminka rešenje za vas i želite da uštedite vreme na svakodnevnom ulepšavanju, raspitajte se kod stručnjaka o svim detaljima ovog postupka.

Najsavremeniji trend u šminkanju danas je permanentna ili trajna šminka. To je posebna metoda šminkanja kojom se ručno ili uz pomoć posebnih iglica nanosi specijalna vrsta pigmenta, odnosno boje. Ovaj pigment se ubrizgava u površinski sloj kože, ne previše duboko, što ovaj vid šminke čini privremenom ali ipak trajnijom solucijom u odnosu na svakodnevnu "jednokratnu" šminku.

Shuterstock 
Prava ili tajna šminka?foto: Shuterstock

Među kozmetičarima važi pravilo da trajna šminka nije ono što treba prvo da se primeti na licu. Bilo da su to obrve, trepavice ili usne. Ranijih godina kada je popularnost trajne šminke tek nadolazila, trajno šminkanje se radilo tako što se pigment dublje unosio u kožu, poput pravih tetovaža. Takva šminka je trajala duže, ali je i bilo teže, odnosno skoro nemoguće korigovati je.

Danas većina opremljenijih salona koristi anestetike koji znatno ublažavaju bol ili ga skroz uklanjaju. Anestetik se nanosi u obliku gela ili kreme, nekad i tokom tretmana ukoliko bola i dalje ima. Posle tretmana se može desiti period nelagodnosti kao što su blagi otok i crvenilo, ali posle ispravnog tretmana to treba da prođe nakon par sati. Po isteku 4 nedelje od tretmana, dolazite na prvu korekciju i fiksiranje boje. Mnogi se zabrinu kada nakon samog tretmana ne vide ono što su očekivali. Često pigmentu treba vreme, ono se razgrađuje i namešta u koži.

Trajna šminka usana

Trajna šminka usana

Trajna sminka usana je postupak nanošenja posebnih pigmenata u površinski sloj usana radi osvežavanja njihove boje, konturisanja, senčenja i/ili blagog naglašavanja njihove veličine. Pre samog postupka uradi se piling koji uklanja suve površinske slojeve kože, a koža usana postaje glatka i nežna. Potom se iscrtavaju konture usana po kojima se nanosi pigment. Kada izaberete pigment koji želite, sledi i poslednji korak, ubacivanje pigmenta u kožu, tj. gornji sloj epiderma. To se radi posebnim aparatom uz pomoć tankih iglica koje ubrizgavaju boju pod kožu. Permanent usana nije tetovaža, pošto ovako nanet pigment traje od 3 do 5 godina jer boja postepeno bledi pa je neophodno ponoviti postupak nakon ovog perioda.

Profimedia 
Tetovaža obrvafoto: Profimedia

Trajna šminka obrva

Obrve predstavljaju okvir lica, a lepe obrve mogu da naglase i istaknu prirodnu lepotu lica, njegov oblik, veličinu očiju, uokvire i istaknu crte lica. Onim damama koje imaju tanke ili obrve čijim oblikom nisu zadovoljne, u pomoć priskače trajna šminka obrva, cena ovog tretmana u velikoj meri varira od salona do salona. Ona zavisi od toga koja tehnika se koristi za iscrtavanje, da li je to japanska metoda koja daje najprirodnije rezultate ili se koristi tehnika tetoviranja koja je trajnija ali zahteva drugu vrstu pigmenata.

Bonus video:

This browser does not support the video element.

00:33
DE VINČA O NEREALNIM OČEKIVANJIMA DEVOJAKA! Obrazložila da je Miss Srbije uzor celoj naciji: Nama ne treba fiksirana lepota! Izvor: Kurir televizija