FK. Crvena zvezda.

Fudbaleri Crvene zvezde su savladali Zenit sa 2:1, u okviru prijateljske utakmice na tradicionalnom turniru u Rusiji.

Zvezda je do pobede došla posle preokreta i bolje igre u drugom poluvremenu. Zenit je poveo u petom minutu, pogotkom Klaudinja, ali Katai i Leković su režirali preokret.

Prvo je Katai pogodio za 1:1 u 49. minutu, da bi konačan rezultat postavio Leković u 86. minutu.

Zvezda je tako došla do treće uzastopne pobede protiv Zenita nakon što je prošlog leta slavila u Sankt Petrburgu, a u martu mesecu i u Beogradu.

Zvezda je u prvom kolu pobedila Soči 2:0 pa je osvojila Letnji kup pošto ima šest bodova, koliko ima i Zenit, ali beogradski klub ima utakmicu manje i bolji međusobni skor. Soči ima tri, a Taljares je bez bodova.

Utakmicu je posmatralo 17.345 navijača.

Poslednji meč na pripremama Zvezda će odigrati 12. jula protiv argentinskog Taljeresa.

Fk. Crvena zvezda

86. minut - GOOL - 1:2 - LEKOVIĆ!

ZVEZDA PONOVO NADIGRALA ZENIT: Crveno- beli slavili u Rusiji, Katai i Leković režirali preokret!  Youtube

Posle kornera Leković postiže vodeći gol za Zvezdu i potpuni preokret.

49. minut - GOOL - 1:1 - KATAI!

Katai donosi izjednačenje Zvezdi!

Pritisli su crveno-beli fudbalere Zenita. Do lopte je došao Dalsio, uposlio je Kataija, koji je provukao loptu pored golmana i postigao pogodak.

5. minut - GOL - 1:0 - KLAUDINJO!

Sjajan pogodak Brazilca nakon šuta sa 25 metara.

Zenit - Crvena zvezda: 1:1

Zenit: Latišonok - Volkov, Rodrigao, Eraković, Santos - Vendel, Barios - Klaudinjo, Mostovoj, Glušenkov - Kasijera.

Crvena zvezda: Guteša - Mimović, Stojić, Điga, Rodić - Hvang, Dalsio - Jovanović, Ivanić, Katai, Endiaje.

Na klupi su: Gordić, Draškić, Ðurić, Milosavljević, Nikolić, Anan, Radojević, Leković, Ilić, Kanga, Puma, Knežević, Maksimović, Šljivić, Sremčević.

Aktuelni šampion Superlige Srbije slavio je pobedu u prvom meču u Rusiji protiv Sočija sa 2:0, dok je Zenit minimalnim rezultatom pobedio argentinski Taljares.

“Zadovoljan sam rezultatom prvog meča. Dobar turnir, jake ekipe. Za nas je ovo pripremema za početak sezone. Ne bih rekao da se borimo za pehar, pošto je ovo period van sezone. Trening kamp je sjajan. Zahvaljujem se Zenitu na organizaciji. Mnogim igračima smo dali dodatne dane odmora, a dosta mladih talenata se našlo na terenu. Ponosan sam na njih, oni su budućnost Crvene zvezde”, rekao je Milojević i nastavio:

“Utakmice sa Zenitom su na nivou Lige šampiona. Oni su šampioni Rusije i ta utakmica će biti veoma zanimljiva. Bez obzira što oba tima nisu u optimalnoj formi”, kazao je trener crveno-belih.

Direktan prenos ove utakmice možete da gledate na kanalu Arena Sport 1 Premium.