Gurmani i dalje teraju po svome, iako lekari savetuju da se ovih dana vodi računa I jede laganija hrana. Bez obzira na visoke temperature, ugostiteljski objekti rade punom parom, a posebno oni koji prodaju brzu hranu.
Novinar Kurir televizije Emir Ličina za gledaoce emisije Puls Srbije proverio je kome je teže, onima koji spremaju ili onima koji jedu.
- Ne smeta nam ništa. Može da bude plus 60°C, a za roštiljem ovde plus 300°C, tako da nam nema problema - kaže ugostitelj Altan Crnišanin.
I dok se zadovoljni gosti smenjuju tokom celog dana, oni neumorno rade. I to pored roštilja čija je temperatura toliko visoka da ovim uređajem nismo mogli ni da je izmerimo.
- Pa naravno da je vrućina malo otežavajuća okolnost, ali ovde je malo toplije nego napolju, tako da nam toplota ne smeta. Sve je stvar navike - dodaje roštilj majstor.
A što je toplije, to je više gostiju.
- Leti je malo veća gužva, onda imamo strane turiste, imamo domaće turiste, veće su gužve, onda malo su i problemi sa radnom snagom da bi sve ovo ovako izgledalo kao što vidite. Ali naravno tu smo da odgovorimo. Svi smo tu, svi preuzimamo deo odgovornosti. U hodu se kapiramo da bi sve ovako bilo kao što izgleda.
A gosti kažu, za dobar ćevap je uvek pravo vreme.
- Jedemo ćevape i na plus 40 i na minus 20. Gladni smo, baš nam se sviđa.
Mlečni proizvodi su nekako neizostavan detalj, a čuvaju se u ledenim komorama Jer kada treba nešto da se prezalogaji, visoke temperature nikome ne smetaju. Ako se jede umereno i malo se smanji hleb, ćevapi nam neće smetati na ovim vrućinama.
Zabranjeno preuzimanje dela ili čitavog teksta i/ili foto/videa, bez navođenja i linkovanja izvora i autora, a u skladu sa odredbama WMG uslova korišćenja i Zakonom o javnom informisanju i medijima.
Kurir.rs
Bonus video: