Direktoru Jugoremedije oduzeta tri stana

Beta
Imovina je oduzeta Zdravku Deuriću (49) zbog postojanja osnovane sumnje da ta imovina proističe iz krivičnog dela

ZRENJANIN - Istražni sudija Višeg suda u Zrenjaninu Goran Zec doneo je rešenje o privremenom oduzimanju tri stana bivšem generalnom direktoru Fabrike lekova "Jugomedija".

Portparolka Višeg suda Branislava Golijanin rekla je da je imovina oduzeta Zdravku Deuriću (49) zbog postojanja osnovane sumnje da ta imovina proističe iz krivičnog dela,

Jednosoban stan od 36,18 kvadrata nalazi se u Novom Sadu, a dve garsonjenje, od po 19 kvadrata, u zrenjaninskom naselju „Rade Konačar“.

Golijaninova je izjavila da je u zrenjaninskom parvosuđu to prvi slučaj oduzimanja imovine zbog sumnje da proističe iz krivičnih dela.

Okrivljeni Deurić i njegovi branioci uložili su žalbu na rešenje koje je istražni sudija Zec doneo na predlog Višeg javnog tužilaštva.

Istražni sudija nije prihvatio predlog Tužilaštva za oduzimanje dva stana od bivše finasijske direktorke „Jugoremedije“ Ankice Malušic (48), jer je ocenio da ne postoji osnovana sumnja da ta je imovina stečena na nezakonit način.

Oba stana se nalaze u Zrenjaninu, od kojih se jedan vodi na ime Mileta Beslaća . Na takvo rešenje istražnog sudije Zeca, Više javno tužilaštvo je uložilo žalbu, rekla je Golijanin.

U Višem sudu je u toku krivični postupak protiv Deurića i troje njegovih, bivših, saradnika u „Jugoremediji“, Ankice Malušić, Milane Zlokas i Natalije Deurić, osimnjičenih za zloupotrebu slžbenog položaja, kao i protiv sudskog veštaka Stevana Gregovića.

Prerma navodima iz krivične prijave oni su, prilikom osnivanja novih privrednih društva “Luksol-farmacija“ i “Penfarm“ u Zrenjaninu, nerealnom procenom zemljišta i prenosom licenci, oštetili „Jugoremedij“ za 600 000 evra.

Na zahev Hipo Aple Adrija banke, sudija Privrednog suda Gordana Kocić donela je juče rešenje o pokretanju prethodnog stečajnog postupka i za stečajnog sudiju u „Jugoremediji“ odrdedila Radovana Savića.

U zrenjaninskoj fabrici lekova isključena je struja 16. novembra celokupna imovina je odavno pod hipotekom a 460 radnika godinu dana su bez posla i plate.

U vlasništu države je 42 odsto akcija fabrike a ostatak se vodi na oko 4000 malih akcionara. Fabrika lekova u Zrenjaninu počela je da radi 1964. godine.