ZVEZDA U SERIJI: Rakočević i Katić srušili Partizan

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Partizan 84:76 u derbi meču 21. kola Jadranske lige

BEOGRAD - Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Partizan rezultatom 84:76 (23:24, 14:22, 23:11, 24:19) u derbi meču 21. kola ABA lige.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Igor Rakočević i Raško Katić sa po 20 poena. U ekipi Partizana istakao se Davis Bertans sa 23 poena uz šest trojki, dok je Bogdan Bogdanović dodao 13.

Crvena zvezda ima učinak od 15 pobeda i šest poraza, dok je Igokea druga sa 15 trijumfa i pet neuspeha. Partizan i Budućnost slede sa 13 pobeda i osam poraza.

Zvezda je prvi put još od 1994. godine dobila tri košarkaška derbija u nizu.

Partizan je fantastično počeo meč i posle prvih 15 minuta je vodio sa 15 razlike 46:31. Ekipu je predvodio Bertrans sa 15 poena, uz šut za tri 4/4. Crveno-bele je u igri držao centar Katić. Partizan je, međutim, posle toga potpuno stao i od sredine druge četvrtine do sredine treće nije postigao nijedan poen, a njegovi košarkaši promašili su šest uzastopnih penala. Crno-beli su u tim trenucima imali bolji procenat šuta za tri poena nego sa penala. Zvezda je za to vreme napravila seriju od 11:0 i prišla na 42:46 posle trojke Rakočevića. Partizan je odgovorio poenima Vestermana i Gagića i došli do vođstva 50:42. U tim trenucima je i Rakočević počeo da pogađa i uz raspoloženog Katića i važne poene Subotića uspela da preokrene i u 27. minutu ponovo povede, 53:52. Od tada do kraja meča vodila se žestoka borba.

Timovi su se smenjivali u vođstvu. Osim Bertansa, Partizanov napad je u jednom trenutku držao Bogdanović uz pomoć Vestermana. Iskusni tim Zvezde izjednačio je na 68:68 trojkom Savovića, na koju je odgovorio Bertans, ali onda su se napadu domaćina priključio i Braun, a zatim se "raspucao" i Rakočević za izjednačenje od 75:75. Musli je u sledećem napadu pogodio samo jedno bacanje za vođstvo Partizana 76:75, da bi Katić u sledećem napadu vratio prednost Zvezdi, nakon čega je Savović pogodio koš, a onda i Damarkus Nelson dao dva bacanja za nedostižno vođstvo od 81:76 u poslednjim sekundama meča. Zvezda je potom povećala vođstvo na 84:76, što je bio konačan rezultat.

Tekstualni prenos

40. minut - Penal završnica. Zvezda na plus sedam 83:76. Konačan rezultat je 84:76 za Zvezdu

39. minut - Partizan ponovo neuspešan u napadu, a Savović za plus tri Zvezde (79:76)

38. minut - Nekoliko neuspešnih napada sa obe strane. Klupa Partizana traži tajm-aut

37. minut - Vesterman pogađa trojku, a Radivojević uzvraća. Musli pogađa jedno bacanje, a Katić donosi novu prednost Zvezdi 77:76

36. minut - Partizan ima minimalnu prednost, 72:70. Gagić je napravio faul u napadu, a to je njegov peti prekršaj

35. minut - Bertrans novom trojkom donosi prednost Partizanu, 71:68

34. minut - Rakočević smanjuje na 66:65, ali ponovo Bogdanović. Savović novom trojkom poravnava na 68:68

33. minut - Savović pogađa trojku, 63:61 za Zvezdu. Bogdanović vraća trojku. Bogdanović sa penala za 66:63

32. minut - Zvezda je izašla iz bonusa. Lučić promašuje oba penala

31. minut - Zvezda ne koristi prvi napad u poslednjoj četvrtini, tri faula Zvezde sa manje od minut. Bogdanović smanjuje na 60:59. Bertans donovi vođstvo Partizanu

IV četvrtina

30. minut - Simonović pogađa trojku za 58:55, ali uzvraća Bogdanović 58:57, ali Samardžiski pogađa za 60:57

29. minut - Bertrans donosi izjednačenje Partizanu, 55:55

28. minut - Subotić donosi vođstvo Zvezdi 53:52, a potom i pogocima kapitena crveno-beli na plus tri, 55:52

27. minut - Partizan nastavlja sa serijom grešaka.

26. minut - Zvezda poenima Katića smanjuje na 52:51

25. minut - Musli ne koristi napad, a Katić pogađa za 50:46.

24. minut - Partizan vodi na 50:42, ali Subotić u kontri smanjuje na 50:44.

23. minut - Partizan još bez poena u trećoj četvrtini. Vesterman prekida crnu seriju Partizana, 48:42

22. minut - Veliki broj grešaka na strani Partizana, a Rakočević trojkom smanjuje na 46:42

21. minut - Prvi napad imaju crno-beli. Partizan ne koristi dva napada, a Subotić smanjuje na 39:46.

III četvrtina

20. minut - Rakočević gubi loptu u napadu, a Milosavljević promašuje dva penala. Nelson ne pogađa za tri poena, a ni Milosavljević. Partizan vodi na poluvremenu 46:37

19. minut - Crno-beli su već dugo bez koša, a Lučić pravi grešku u napadu. Nelson ne koristi zicer, a ni Bertrans.

18. minut - Vesterman ne koristi oba bacanja, a Nelson smanjuje na 46:35. Lučić promašuje dva bacanja, a Katić pogađa, 46:37

17. minut - Tajm-aut za Zvezdu. Oba tima ne koriste po jedan napad, a tajm-aut sada traži klupa Partizana. Rakočević sa penala smanjuje na 46:33.

16. minut - Nova trojka za Partizan. Bertrans donosi crno-belima vođstvo od 41:29. Još jedna trojka Bertransa za 46:31

15. minut - Rakočević promašuje za trojku, a Bertrans pogađa jedno bacanje za 38:27. Rakočević sa linije bacanja smanjuje na 38:29

14. minut - Nova greška u napadu Zvezde, a Lučić pogađa za dva poena 34:25. Nelson smanjuje na 34:27. Trojka Vestermana za plus 10 (37:27)

13. minut - Partizan se rastrčao po terenu, a posle nekoliko neuspešnih napada Zvezde crno-beli vode 32:25.

12. minut - Partizan je vezao nekoliko ofanzivnih skokova za vođstvo od 28:25, a onda Vesterman u kontri pogađa za 30:25

11. minut - Savović sa linije penala dovodi Zvezdu u vođstvo 25:24, ali uzvraća Lovernj, koji već ima tri lične greške

II četvrtina

10. minut - Partizan je prvih 10 minuta dobio rezultatom 24:23

9. minut - Greške oba tima, ali Partizan održava minimalnu prednost

8. minut - Partizan vodi 22:17. Zvezda pogocima Katića i Samardžiskog smanjuje na 22:21

6. minut - Partizan je ispunio bonus. Crno-beli vode 18:15. Katić dominira pod košem Zvezde, a postigao je već osam poena

5. minut - Subotić smanjuje na 12:10, ali Gagić uzvraća za 14:10

4. minut - Dve trojke Bertransa za vođstvo Partizana od 12:8

3. minut - Zvezda pogocima Katića i zakucavanjem Subotića vodi 6:3

1. minut - Prvi napad za Partizan. Gordić promašuje, a Rakočević pogađa za 2:0. Milosavljević je uzvratio trojkom