Roma bolja od Đenove, Toti za istoriju

RIM - Fudbaleri Rome pobedili su večeras na svom terenu ekipu Đenove sa 3:1 u poslednjoj utakmici 27. kola italijanske Serije A i sačuvali šanse za osvajanje trećeg mesta koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Utakmicu je obeležio strelac prvog gola za domaćina, kapiten Frančesko Toti koji je sa "bele tačke" u 16. minutu upisao svoj 225. pogodak u Seriji A i izjednačio se sa legendarnim Gunarom Nordalom na drugom mestu večne liste strelaca ovog takmičenja.

Uspela je Đenova u završnici prvog poluvremena, takođe iz penala koji je iskoristio Marko Borijelo, da stigne do izjednačenja.

Ipak, u nastavku meča "vučica" je golovima Alesija Romanjolija i Simonea Perote stigla do bodova. Đenova je od 78. minuta igrala bez isključenog Juraja Kucke.

Srpski internacionalac Boško Janković celu utakmicu odgledao je sa klupe Đenove.

Rezultati i strelci:

Torino - Palermo 0:0

Sijena - Atalanta 0:2 (Bonaventura 3, 67)

Bolonja - Kaljari 3:0 (Tajder 5, Dijamanti 18, Paskvato 90)

Fiorentina - Kjevo 2:1 (Paskval 4, Larondo 78 - Kofi 38)

Katanija - Inter 2:3 (Bergesio 7, Markeze 19 - Alvarez 52, Palasio 70, 90)

Sampdorija - Parma 1:0 (Ikardi 58)

Peskara - Udineze 0:1 (Di Natale 8)

Roma - Đenova 3:1 (Toti 16. penal, Romanjoli 58, Perota 88 - Borijelo 42. penal)