SARAJEVO - Kolona porodica ubijenih vojnika i civila u Dobrovoljačkoj i zvaničnika prislužila je sveće i položila cveće na mestu zločina nad pripadnicima JNA pre 21 godinu.
Na drugoj strani reke Miljacke kod mosta Drvenija, grupa ljudi razvila je belu zastavu sa ljiljanima RBiH i pevala je nekadašnju himnu "Jedna si jedina".
Ministar rada i boračko-invalidske zaštite RS Petar Đokić rekao je da je na mestu na kome je položeno cveće trebao da prisustvuje i neko od zvaničnika grada ili Kantona Sarajevo kako bi se mogli dati odgovori na ono što se dogodilo 2. i 3. maja.
U delegaciji iz RS, osim porodica ubijenih vojnika, nalazio se ministar rada i boračko-invalidske zaštite Republike Srpske Petar Đokić, ministar prosvete i kulture Republike Srpske Goran Mutabdžija, delegat u Domu naroda BiH Staša Košarac, predsednik Organizacije porodica poginulih i nestalih civila i boraca Republike Srpske Nedeljko Mitrović, poslanik SDS-a u Predstavničkom domu Parlamentarne skupštine BiH Aleksandra Pandurević, predstavnici grada Istočnog Sarajeva te predstavnici boračkih organizacija.
Nije bilo većih problema niti incidenata i koona iz RS prešla je preko Vraca i uputila se ka Miljevićima.
Ministar rada i boračko-invalidske zaštite RS-a Petar Đokić je rekao kako mu je žao što delegacija mora doći pod jakom policijskom pratnjom.
"Sarajevo nije smoglo snage da se suoči s tim da je počinjen zločin, a ovde je počinjen zločin. To se pokušava minimizirati pričom da je JNA htela zauzeti grad. Oni da su to hteli, to bi i uradili. Treba provesti istragu, a ne obustaviti je jer to unosi sumnju u dobronamernost pravosudnih organa", rekao je Đokić.
Među članovima delegacije bila su i dva pripadnika JNA koji su tog dana bili u koloni. Jedan od njih je ranjen, a drugi je bio zarobljen. Oni su tvrde, došli odati počast poginulim drugovima, ali nisu propustili priliku da kažu kako su taj dan poginula 42 vojnika, a ne sedam kako to tvrde sarajevski izvori.