BEOGRAD - Da pozeleniš od muke.
Policija proverava poslovanje firme Ranka Dejanovića, supruga Slavice Đukić Dejanović, sa „Galenikom“, ekskluzivno saznaje Kurir. Suprug ministarke zdravlja i potpredsednice SPS sarađivao je preko svoje firme s „Galenikom“ u vreme kada su se u ovom javnom preduzeću dešavale najveće zloupotrebe! Policija češlja i to ko je omogućio Dejanoviću da posluje s preduzećem u kojem su na najvažnijim funkcijama socijalisti, kolege njegove supruge, što je sukob interesa.
Poslovi SPS
- „Galenika“ je ogroman predmet, a tokom istrage došli smo da saznanja da je i firma Ranka Dejanovića, supruga Slavice Đukić Dejanović, poslovala s ovim državnim preduzećem - kaže izvor Kurira i dodaje:
- Sumnju budi i sama činjenica da je posao dobio muž potpredsednice SPS u firmi koju godinama drže socijalisti. Već u narednih nekoliko dana izlazimo s konkretnim podacima.
Podsetimo, nedavno je uhapšeno osam osoba zbog zloupotreba u „Galenici“, kojima je ta kompanija oštećena za oko 12 miliona evra. Među uhapšenima je i Nenad Ognjenović, bivši generalni direktor „Galenike“, kao i njegov zamenik Goran Orlić. Pod njihovim vođstvom, ova državna farmaceutska kompanija nakarikala je dug od oko 120 miliona evra, a veći deo novca nestao je u poslovima s veledrogerijama „BG farm“ i „Velefarm“ - čelnici „Galenike“ dozvolili su da dug „Velefarma“ dostigne 65 miliona evra, a „BG farma“ 25 miliona evra.
Slavica Đukić Dejanović juče je preko svog portparola poručila da njen suprug nikad nije sarađivao s „Galenikom“.
Od „Galenike“ 700 evra
Slavica Đukić Dejanović radila je za „Galeniku“ u vreme dok je bila predsednica Skupštine Srbije.
Dejanovićeva je u „Galenici“ radila kao savetnik-ekspert i za to je primala mesečnu naknadu od oko 700 evra.
Prekinula je ugovor s ovim JP pošto joj je Odbor skrenuo pažnju da je u sukobu interesa.
Policija već češljala Dejanovića
Ranko Dejanović je već bio pod lupom policije prilikom češljanja privatizacije firme „Zastava elektro“, koju je konzorcijum čiji je Dejanović član kupio 2006. godine, a onda umesto pokretanja proizvodnje doveo do propasti. Radnici su ostavljeni bez plata, a situacija se sredila tek kada je država i prodala ovu firmu iz Rače firmi „Jura“. Privatizacija „Zastave elektro“ je na spisku 24 sporne privatizacije koje Brisel zahteva od Srbije da reši.