PARTIZAN NIKADA NIJE BIO OVAKO PONIŽEN: Milojevićeva Zvezda ispisala istoriju u Humskoj!

Crveno-beli uradili nešto što nije niko od njihovih prethodnika

Srđan Stevanovic / Starsport.rs

Fudbaleri Crvene zvezde "razmontirali" su Partizan u Humskoj rezultatom 4:0 u 174. večitom derbiju.

Pobeda gostiju se ni jednog trenutka nije dovodila u pitanje, ali niko nije očekivao da će biti ovako ubedljiva.

Ovo je najveća pobeda crveno-belih u Humskoj u istoriji večitih derbija!

U tri navrat bilo je 4:1 za goste u Partizanovoj kući, a poslednji put crveno-beli su slavili sa tri gola razlike na stadionu JNA davne 1982. godine.

6. derbi, 8. jun 1955, Partizan - Crvena zvezda 1:4 /Mihajlović - Cokić (2), Toplak, Mitić/

8. derbi, 28. mart 1976, Partizan - Crvena zvezda 1:4 /Bjeković - Sušić, Stamenković (2), Savić/

70. derbi, 14. april 1982, Partizan - Crvena zvezda 1:4 /Živković - Đurovski, Šestić (2), Đorđić/

Strelci za Crvenu zvezdu bili su Šerif Endiaj u 23, 55. i 65. minutu, kao i Silas koji je bio precizan u trećem minutu nadoknade vremena u prvom poluvremenu.

Partizan je definitivno dotakao neke od najnižih grana u istoriji kluba...