LIGA EVROPE: Remi Junajteda i Tventea, pobede Lacija i Galatasaraja

Prvo kolo Lige Evrope.

Martin Rickett / PA Images / Profimedia

Fudbaleri Mančester junajteda odigrali su večeras na svom terenu nerešeno 1:1 protiv Tventea, u utakmici prvog kola Lige Evropa.

Junajted je na Old Trafordu poveo u 35. minutu golom Kristijana Eriksena. Bod holandskoj ekipi doneo je Sem Lamers u 68. minutu, posle greške koju je napravio Eriksen.

U drugom kolu Junajted će igrati na gostujućem terenu protiv Porta, a Tvente će dočekati Fenerbahče.

Fudbaleri Lacija pobedili su u Hamburgu na gostujućem terenu Dinamo iz Kijeva 3:0.

Lacio je poveo golom koji je Bulaje Dija postigao u petom minutu, a prednost je udvostručio Fisajo Dele-Baširu u 34. minutu.

Konačan rezultat postavio je Dija, svojim drugim golom na utakmici u 35. minutu.

Rimska ekipa će u drugom kolu dočekati Nicu, a Dinamo će igrati u Nemačkoj protiv Hofenhajma.

Fudbaleri Galatasaraja pobedili su u Istanbulu PAOK 3:1.

Galatasaraj je poveo autogolom koji je Abdul Rahman Baba postigao u 48. minutu, a izjednačio je Janis Konstantelijas u 67. minutu.

Turska ekipa povela je golom Junusa Akguna u 76. minutu, a konačan rezultat postavio je Mauro Ikardi u petom minutu nadoknade vremena.

Galatasaraj će u drugom kolu igrati u Rigi protiv RFS-a, a PAOK će dočekati FCSB, nekadašnju Steauu.

Fudbaleri Slavije iz Praga pobedili su u Razgradu Ludogorec 2:0.

Golove su postigli Matej Jurasek u 37. i Mojmir Hitil u 65.

Slavija će u drugom kolu dočekati Ajaks, a Ludogorec će u Plzenju igrati protiv Viktorije.

U ostalim utakmicama Mitiland je na svom terenu odigrao nerešeno 1:1 protiv Hofenhajma, a Nica je takođe kao domaćin odigrala 1:1 protiv Real Sosijedada.

Ranije danas AZ Alkmar pobedio je Elfsborg 3:2, a Bode Glimt pobedio je Porto 3:2.