BIVŠI GOLMAN ZVEZDE ČINIO ČUDA, ŠAMPION IPAK SLAVIO: Crveno-beli savladali Železničar i napravili dobru uvertiru pred veliki duel sa Interom!

Crvena zvezda - Železničar Pančevo 2:1

Starsport

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Železničar iz Pančeva rezultatom 2:1 u utakmici 10. kola Superlige Srbije

Zvezda je prva na tabeli sa 25 bodova, uz meč manje, Železničar je na sedmoj poziciji sa 13 bodova.

Zvezda je napala od starta utakmice.

Najbolju priliku imali su u 6. minutu kad su Pančevci pogrešili u opasnoj zoni, a Duarte i Katai se spetljali u izglednoj situaciji.

Zvezda je povela u 33. minutu prvencem Vanje Drkušića. Štoper crveno-belih je bio najviši u skoku i lopta je od stative ušla u gol.

Nastavila je Zvezda sa napadima,ali promene rezultata do poluvremena nije bilo.

Prucev je u nadoknadi propustio veliku priliku, sjajno je zalomio rivala,ali nije bio precizan.

I u nastavku velika inicijativa Zvezde, a istakao se golman Pančevaca Zoran Popović, inače nekadašnji golman crveno-belih.

Fantastično je zaustavio udarce Milsona u 51., i Elšnika u 54. minutu.

A onda potpuni šok Železničar je potpuno neočekivano nakon velike greške Glazera izjednačio preko Ezea u 60. minutu.

Izraelac se tom prilikom i povredio i napustio igru.

Zvezda je ponovo povela u 70. minutu, rezervista Radonjić prošao je po levoj strani, zavrnuo za Ilića koji matira fantastičnog Popovića.

Popović je samo minut ranije na nestvaran način zaustavio zicer Šerifa.

Do kraja meča nije bilo promene rezultata i Zvezda je zasluženo slavila.

Crveno-bele već u utorak očekuje meč 2. kola Lige šampiona protiv Intera u Milanu.

U narednom kolu, Zvezda će gostovati IMT-u, dok će Železničar dočekati lučansku Mladost.

Uživo
20:48

Nadoknada vremena

90. minut - Utakmica je produžena za za tri minuta.

20:43

Zvezdin Mesi u igri!

83. minut - Poslednja izmena kod crveno-belih, Duartea menja mladi Maksimović.

20:38

Obostrana otvorena igra

78. minut - Posle vodećeg gola Zvezde napadaju i jedni i drugi.

20:33
20:30

Nova nestvarna odbrana Popovića

69. minut - Popović na neverovatan način brani zicer Šerifu

20:27

Još izmena

67. minut - Šerif i Radonjić, menjaju Kataija i Milsona. Kod Pančevaca u igri je El Fardu Ben nekadašnji ljubimac navijača Zvezde,

20:25

Dvostruka izmena Milojevića

62. minut - Povređenog Glazera menja Ilić. Dalsio je u igri umesto Krunića.

20:23
20:15

Fantastična odbrana Popovića

54. minut. Sjajan udarac Elšnika u same rašlje i neverovatna odbrana nekadašnjeg golmana Zvezde panterskim skokom.

20:12

Odličan udarac Milsona

51. minut - Sjajna finta i udarac Milsona, ali golman Železničara Popović  boksuje loptu u korner.

20:06

Počelo je drugo poluvreme

46. minut - Utakmica je nastavljena.

19:45

Prucev propustio veliku šansu

45. minut - Prvo poluvreme produženo je za dva minuta. Veliku priliku je proopustio Prucev.Sjajno je prošao po desnoj strani, izlomio rivala, šutirao u dalji ugao, ali preko gola.

19:43

Zvezda želi i drugi gol

40. minut - Crveno-beli  su nastavili sa napadima.

19:35
19:29

Spora i jalova igra Zvezde

29. minut- Železničar odlično organizovan u odbrani, vreba priliku iz kontranapada.

19:21

Prva prilika za goste

21. minut - Šutirao je Jovanović iskosa sa desne strane, zamalo pored gola Glazera.

19:17

Opao je malo ritam utakmice

Starsport

17. minut - Crvena zvezda kruži oko šesnaesterca, Pančevaca bez pravih prilika.

19:12

Inicijativa crveno-belih

12. minut - Igraju se bukvalno viktorije pred golom Pancevaca

19:06

Prva velika prilika

6. minut - Pogrešili su Pančevci, a  Duarte i Katai spetljali u izglednoj situaciji

18:59

Počeo je meč na Marakani

1. minut - Utakmica je počela