GOLEADA U LIGI ŠAMPIONA - FAVORITI "POCEPALI MREŽE" Sedam komada Borusije, "petarda" Barselone, Arsenal preslišao PSŽ

Tresle se mreže u Ligi šampiona.

Adam Davy / PA Images / Profimedia

Za nama je uzbudljivo veče u drugom kolu Lige šampiona. Videli smo pregršt golova, a oni koji su važili za favorite pred početak utakmice su tu ulogu i opravdali.

Borusija iz Dortmunda je nanela bolan poraz Seltiku čiji je golman čak sedam puta vadio loptu iz mreže, dok je Barselona "petardom" bila ubedljiva protiv Jang Bojsa. Inter je takođe ubedljivo slavio nad Crvenom zvezdom, te je Glazer četiri puta bio matiran. Isto toliko golova postigao je i Mančester siti protiv Slovana iz Bratislave.

Arsenal je pobedio PSŽ sa 2:1, dok je Bajer slavio nad Milanom sa 1:0. Jedini remi večeri videli smo u duelu PSV i Sportinga koji su postigli po jedan gol.

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda pobedili su na svom terenu Seltik 7:1, u utakmici drugog kola Lige šampiona. Trostruki strelac bio je Karim Adejemi, koji je postigao golove u 11, 29. i 42. minutu, dok je dva pogotka postigao Seru Girasi, u 40. minutu iz jedanaesterca i u 66. minutu. Golove za domaće postigli su još Emre Džan u sedmom minutu iz jedanaesterca i Feliks Nmeča u 79. minutu. Jedini gol za škotsku ekipu postigao je Dajzen Maeda u devetom minutu. Navijači nemačke ekipe istali su transparente protiv Evropske fudbalske unije: "Uefa mafija", kritikujući evropsku kuću fudbala da joj je novac važniji od sporta. Dortmund ima svih šest bodova iz dve utakmice, a Seltik ima tri boda. U trećem kolu Dortmund će igrati u Madridu protiv Reala, a Seltik u Bergamu protiv Atalante.

Fudbaleri Barselone pobedili su na svom terenu Jang Bojs 5:0. Dva gola postigao je Robert Levandovski u osmom i 51. minutu, strelci su bili još Rafinja u 34. i Injigo Martines u 37. minutu, kao i fudbaler švajcarske ekipe Mohamed Kamara, koji je postigao autogol u 81. minutu. Barselona ima tri boda, a Jang Bojs je bez bodova. U sledećem kolu Barselona će igrati na svom terenu protiv Bajerna iz Minhena, a Jang Bojs će dočekati Inter.

Fudbaleri PSV-a odigrali su na svom terenu u Ajndhovenu nerešeno 1:1 protiv Sportinga iz Lisabona. Holandska ekipa povela je golom koji je Jerdi Shauten postigao u 15. minutu, a izjednačio je Danijel Bragansa u 84. minutu. PSV je osvojio prvi bod u Ligi šampiona ove sezone, a Sporting ima četiri. U trećem kolu Sporting će u Gracu igrati protiv Šturma, a PSV u Parizu protiv Pari Sen Žermena.

Fudbaleri Arsenala pobedili su na svom terenu u Londonu Pari Sen Žermen 2:0, u drugom kolu Lige šampiona. Prvi gol za Arsenal postigao je Kaj Haverc u 20. minutu, a konačan rezultat postavio je Bukajo Saka golom u 35. minutu. Arsenal je osmi na tabeli sa četiri boda, dok Pari Sen Žermen zauzima 18. mesto sa tri boda. Oba kluba će u narednom kolu biti domaćini, Arsenal protiv Šahtjora iz Donjecka, a Pari Sen Žermen protiv PSV-a.

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su u Bratislavi Slovan 4:0. Prvi gol za Mančester siti postigao je Ilkaj Gundogan u osmom minutu, a prednost je povećao Fil Foden golom sedam minuta kasnije. Treći pogodak postigao je Erling Haland u 58. minutu, a konačan rezultat postavio je Pet Makati golom u 74. minutu. Mančester siti je četvrti na tabeli sa četiri boda, dok Slovan zauzima 35. mesto bez bodova. Mančester siti će u naredom kolu dočekati Spartu iz Praga, dok će Slovan igrati na gostujućem terenu protiv Đirone.

Bajer Leverkuzen je na svom terenu pobedio Milan 1:0. Jedini gol na utakmici postigao je Viktor Bonifejs u 51. minutu, nakon što je istom igraču u 21. minutu poništen gol zbog ofsajda. Reprezentativac Srbije Strahinja Pavlović nije ulazio u igru u ekipi Milana. Bajer Leverkuzen je treći na tabeli sa šest bodova, dok Milan zauzima 29. poziciju bez bodova. Bajer će u narednom kolu igrati na gostujućem terenu protiv Bresta, dok će Milan dočekati Briž.

Fudbaleri Bresta pobedili su na gostujućem terenu Salcburg 4:0, u meču drugog kola Lige šampiona.Strelci za Brest bili su Abdalah Sima u 24. i 71, Mahdi Kamara u 66. i Matijas Pereira u 75. minutu. U prvom kolu, Brest je kao domaćin pobedio Šturm, a Salcburg je u Pragu poražen od domaće Sparte. U narednom kolu, Brest će dočekati Bajer Leverkuzen, dok će Salcburg ugostiti zagrebački Dinamo.

Štutgart i Sparta iz Praga su u Štutgartu odigrali nerešeno 1:1. Poveo je Štutgart golom Enca Miloa u sedmom minutu, a izjednačenje Sparti je doneo Kan Kairinen pogotkom u 32. minutu. Štutgart je u prvom kolu poražen na gostujućem terenu od Real Madrida. U sledećem kolu, Štutgart će gostovati Juventusu, dok će Sparta u goste Mančester sitiju.

PSV - SPORTING 1:1 (1:0)

SLOVAN BRATISLAVA - MANČESTER SITI 0:4 (0:2)

SALZBURG - BREST 0:4 (0:2)

ŠTUTGART - SPARTA PRAG 1:1 (1:1)

22:43

84. minut - GOL! Sporting izjednačio

Braganca za radost portugalskog tima.

22:39

82. minut - GOL! PETARDA BARSE!

Autogol Kamare!

22:38

81. minut - GOL! Inter vodi velikih 4:0

22:37

79. minut - GOL! Dortmund broji do 7 (za sada)

Nmeča je sada uspeo da se upiše u strelce.

22:30

74. minut - GOL! Barsa nemilosrdna

Mekati se upisuje u strelce.

22:28

71. minut - GOL! INTER GAZI ZVEZDU

Lautaro Martinez postiže gol posle katastrofalne greške odbrane crveno-belih.

22:24

66. minut - GOL! "Šestica" Borusije

Girasi na asistenciju Šloterbeka dolazi do svog drugog gola.

22:16

59. minut - GOL! Inter dao i drugi gol Zvezdi!

Strelac je Marko Arnautović!

22:13

58. minut - GOL! Siti ne staje!

I Erling Haland pocepao mrežu Slovana.

22:09

52. minut - GOL! Bajer konačno postiže pogodak

Pao prvi gol i u Leverkuzenu! Bonifejs strelac - Frimpong asistent.

22:08

51. minut - GOL! Barselona gazi Jang Bojs

Levandovski je strelac na asistenciju Martineza!

22:03

46. minut - POČELO JE DRUGO POLUVREME

Verujemo da će i u nastavku biti podjednako zanimljivo kao i u prvih 45. minuta.

22:03

45. minut - KRAJ PRVOG POLUVREMENA

Sjajan fudbal i pravu goleadu gledali smo u prvom delu igre.

21:42

42. minut - GOL! PETARDA BORUSIJE

Adejemi je kompletirao het-trik!

21:40

41. minut - GOL! BORUSIJA NEMILOSDNA

Girasi sa penala.

21:37

38. minut - GOL! Treći gol Barselone

Martineza na asistenciju Pedrija za treći gol Barse.

21:35

36. minut - GOL! Arsenal gazi PSŽ

Parti je postigao gol na asistenciju Bukaja Sake.

21:35

34. minut - GOL! Barsa duplirala prednost

Rafinja!

21:31

29. minut - GOL! Borusija stiže do trećeg gola

Adejemi je, za sada, dvostruki strelac!

21:20

20. minut - GOL! Arsenal stiže do vođstva

Kai Haverc buši mrežu PSŽ-a na asistenciju Leandra Trosara.

21:15

16. minut - GOL! PSV dolazi do prednosti

Šouten je postigao gol za PSV - a potvrđen je posle pregleda VAR.

21:15

15. minut - GOL! Siti duplirao prednost

Foden na asistenciju Dokua duplira prednost gostiju.

21:11

11. minut - GOL! Borusija opet ima prednost

Adejemi smestio loptu u mrežu iz kontre.

21:11

11. minut - GOL! INTER VODI PROTIV ZVEZDE

Fantastičan pogodak turskog internacionalca iz sdlobodnog udarca, lopta od stative ulazi u gol. Glazer je bio nemoćan.

21:09

10. minut - GOL! Seltik izjednačio

Loša odbrana domaćih - sam je ostao Maeda na petercu i smestio je loptu u gol.

21:08

8. minut - GOL! Pogodak postiže i Siti

Mančester siti vodi protiv Slovana iz Bratislave golom Ilkaja Gindogana.

21:08

8. minut - GOL! Vodi i Barselona

21:07

8. minut - GOL! Borusija vodi protiv Seltika

Borusija Dortmund je povela protiv Seltika golom Emrea Čana.

20:59

Nastavlja se Liga šampiona

Na terenu su Inter i Zvezda, ali i još šest mečeva u terminu od 21.00 sat!

Meč koji zanima navijače crveno-belog tima možete pratiti uživo na OVOM LINKU.

20:42

Kraj!

Završene su prve dve utakmice drugog kola Lige šampiona... Fudbaleri Štutgarta su na svom stadionu remizirali protiv praške Sparte - 1:3, dok su fudbaleri Bresta na gostovanju demolirali Salcburg ubedljivim rezultatom 4:0!

Strelci za Brest na večerašnjoj utakmici bili su Abdalah Sima u 24. i 71, Mahdi Kamara u 66. i Matijas Pereira u 75. minutu.

U prvom kolu, Brest je kao domaćin pobedio Šturm, a Salcburg je u Pragu poražen od domaće Sparte. U narednom kolu, Brest će dočekati Bajer Leverkuzen, dok će Salcburg ugostiti zagrebački Dinamo.

Što se tiče druge utakmice, Štutgart je poveo golom Enca Miloa u sedmom minutu, a izjednačenje Sparti je doneo Kan Kairinen pogotkom u 32. minutu.

Štutgart je u prvom kolu poražen na gostujućem terenu od Real Madrida. U sledećem kolu, Štutgart će gostovati Juventusu, dok će Sparta u goste Mančester sitiju.

20:24

75. minut - GOOOL! Brest razbija protivnika!

Još jedan gol, Salcburg je totalno nemoćan!

20:17

71. minut - GOOOL! Brest se ne zaustavlja!

Salcburg je u nokdaunu.. Brest ubedljivo vodi, ponovo je Sima pogodio!

20:11

65. minut - GOOOL! Brest je duplirao prednost protiv Salcburga!

Brest vodi sa 2.0, u strelce se upisao Mahdi Kamara.

19:30

39. minut - Šteta!

Posle centaršuta sa leve strane, Veljko Birmančević je sjajno skočio i šutirao glavom, ali je tom prilikom pogodio prečku!

19:18

32. minut - GOOOL! Kakva majstorija, Sparta stiže do izjednačenja!

Birmančević je bio fauliran na nekih 20 meatar od gola, a slobodan udarac izveo je Kairinen! Opalio je po lopti, i pogodio rašlje bližeg ugla! Pogledajte ovu majstoriju:

19:09

24. minut - GOOOL! Brest vodi protiv Salcburga!

Sevnula je sjajna kontra Bresta, a Abdalah Sima je sa male udaljenosti odlično odreagovao i doveo svoj tim u vođstvo!

19:06

13. minut - Malo je falilo da Sparta izjednači!

Vitik je lepo šutirao glavom posle centaršuta, ali je lopta završila na stativi, pa promene rezultata još uvek nema!

18:57

11. minut - Fudbalerima Salzburga poništen gol!

Baidu je zatresao protivničku mrežu, ali je njegov gol nakon provere VAR-a poništen zbog ofsajda.

18:52

7. minut - GOOOL! Štutgart - Sparta Prag: 1:0

Štutgart vodi protiv praške Sparte! Mitelštat je uputio sjajan centaršut sa levog krila, lopta je došla tačno u srce peterca gde je Milo sjajno šutirao glavom i matirao nemoćnog golmana Sparte!

18:47

1. minut