HAMAD STAO U PRVOM KOLU: Međedović izgubio od Eskofjea na startu ATP čelendžera u Francuskoj

Novopazarac brzo završio učešće u Mujeron Le Kaptifu.

AA/ABACA / Abaca Press / Profimedia

Teniser Srbije Hamad Međedović poražen je od Franzuca Antoana Eskofjea sa 0:2 u setovima (3:6, 2:6), u prvom kolu ATP čelendžera u Mujeron Le Kaptifu.

Novopazarac je kao 135. na ATP listi bio postavljen za šestog nosioca u Francuskoj, a od 219. na svetu Eskofjea izgubio je za sat i 31 minut.

Eskofje će u osmini finala igrati protiv sunarodnika i dobitnika specijalne pozivnice organizatora Saše Gejmara Vajanburga, koji je 464. na ATP listi.

Vajanburg je na startu takmičenja u dva seta (6:3, 6:2) za sat i sedam minuta savladao 129. tenisera sveta Čarlsa Bruma iz Velike Britanije.

Turnir u Mujeron Le Kaptifu na tvrdoj podlozi u dvorani iz ATP čelendžer kategorije 100 ima nagradni fond od 120.950 evra.