POTPUNA LUDNICA U KATALONIJI - DVA AUTOGOLA DOMAĆINA, DVA PROMAŠENA PENALA I TRAGIČAN PORAZ: Samardžićeva Atalanta pregazila Šahtjor!

Đirona - Fejnord 2:3 Šahtjor - Atalanta 0:3

Box to Box Pictures/Tom Bode / imago sportfotodienst / Profimedia

Odigrane su utakmice popodnevnog programa drugog dana 2. kola novog formata Lige šampiona.

Atalanta je u Gelzenkirhenu ubedlkjivo savladala Šahtjor rezultatom 3:0

Strelci su bili Đimšiti u 21., Lukman u 4. I Belanova u 47.minutu.

Za Atalantu je na ovom meču nastupio srpski reprezentativac Lazar Samardžić.

U drugom meču Đirona Fejnord je kao gost savladao Đironu sa 3:2 u potpuno ludom meču.

Đirona je povela golom Lopeza u 20. minutu.

Fejnord je ekspresno izjednačio u autogolom Erere.

Potpuni preokret usledio je u 33. minutu kada je strelac za goste bio Milambo.

Fejnord je potom imao i penal, ali je udarac Uede u 36. minutu zaustavio Gazaniga.

U drugom poluvremenu i domaćin je promašio penal. Udarac Milovskog zaustavio je Velenrojter.

Đirona je izjednačila preko Van De Beka u 74. minutu.

Tu nije bio kraj uzbuđenjima Fejnord je ponovo poveo autogolom Krejčika u 79. minutu i do kraja sačuvao prednost.

Fejenord je ostvario prvu pobedu u Ligi šampiona ove sezone, a Đirona je pretrpela i drugi poraz.

U trećem kolu holandska ekipa igraće na gostujućem terenu protiv Befike, a Đirona će dočekati Slovan iz Bratislave.

Preostalih sedam utakmica na programu su od 21 čas.

Uživo
20:22

Neverovatno, novi autogol Đirone

79. minut - Fejenord ponovo vodi. Novi autogol, ovog puta strealac je Krejči.

20:16

Đirona je izjednačila

74. minut - Novo izjednačenje u Đironi, sjajna utakmica. Van De Bek je strelac.

20:11

Penal za Đironu

66. minut - Neverovatan meč i domaćin promašuje penal. Udarac Milovskog brani Velenrojter.

19:50

Atalanta postiže i treći gol

47. minut - Šahtjor potpuno razbijen, Belanova je strelac za goste.

19:48

Nastavljene su utakmice u Đironi i Gelzenkirhenu

Joris Verwijst / imago sportfotodienst / Profimedia

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

19:29

44. minut - Atalanta duplirala prednost

Lukman postiže drugi gol za Atalantu protiv Šahtjora.

19:22

36. minut - Penal za Fejnord

Pročitao je Gazanika Uedu i sjajno odbranio udarac Japanca.

19:19

33. minut - Kakav preokret Fejnorda

Gosti vode u Đironi strelac je Milambo

19:09

23. minut - Ekspresno izjednačenje u Đironi

Fejnord je izjednačio autogolom Erere

19:06

21. minut - Vodi i Atalanta

Đimšiti je strelac vodećeg gola za italijanski klub na gostovanju Šahtjoru

19:05

20. minut - Đirona vodi protiv Fejnorda

Debitant u Ligi šampiona poveo je zasluženo nakon velike inicijative golom Lopeza.

18:45

Utakmice su počele

1. minut - Počele su utakmice na oba stadiona.

18:20

Samardžić u startnoj postavi Atalante

Za Atalantu će od prvog minuta nastupiti srpski reprezentativac Lazar Samardžić.

Doskorašnji fudbaler Crvene zvezde Hvang počinje za Fejnord protiv  Đirone.