NIŠTA OD "SPUŠTANJA SLUŠALICE": Siner srušio Šeltona za četvrtfinale Šangaja!

Kena Betancur / AFP / Profimedia

Italijan Janik Siner plasirao se u četvrtfinale turnira u Šangaju pošto je u dva seta bio bolji od Amerikanca Bena Šeltona (6:4, 7:6).

Mnogi su očekivali da bi Šelton mogao da "spusti slušalicu" i Sineru (mladi Amerikanac je poznat po tome što pobede proslavlja simuliranjem spuštanja slušalice), ali je prvi reket planete odigrao sigurno kada je bilo potrebno i stigao do zasluženog trijumfa. U prvom setu Siner je iskoristio jedinu brejk loptu koju je imao, te je ovaj period igre rešio u svoju korist rezultatom 6:4.

Drugi set protekao je u velikoj borbi, Šelton je imao nekoliko prilika za brejk, Siner se uvek vadio iz nezgodnih situacija, a onda je zablistao u taj-brejku koji je dobio sa 7:1 te se plasirao u četvrtfinale u kom će igrati protiv boljeg iz duela Cicipas - Medvedev.