SRBIJA IMA SVETSKOG ŠAMPIONA: Ivan Staničkov iz Paraćina najbolji na takmičenju u Girevoj sportu (FOTO)

Ivan je bio jedini predstavnik Srbije u disciplini military snatch (12'- 24kg) u kategoriji veterana (45 - 49 godina).

Privatna Arhiva

Srbija ima svetskog prvaka u Girevoj sportu!

Ivan Staničkov iz Paraćina osvojio je svetsko zlato u ovom sportu koji u Srbiji ima sve više pristalica.

- Proteklog vikenda na Krfu održano je svetsko prvenstvo u Girevoj sportu gde sam učestvovao kao jedini predstavnik Srbije i osvojio zlatnu medalju u disciplini military snatch (12'- 24kg) u kategoriji veterana (45 - 49 godina).

Zahvalio bih svima koji su bili uz mene na bilo koji način - finansijski ili kao moralna podrška, koji su verovali da mogu i da treba da budem tamo. Isto tako hvala i onima koji nisu prepoznali moje zalaganje, napore i trud, možda se to ubuduće promeni. Do nekih sledecih uspeha! - rekao je Ivan Staničkov.

Šta je Girevoj sport

Sportsko dizanje girja (Kettlebell lifting) je repetitivni sport dizanja tegova koji se izvodi sa girjama u datom vremenskom periodu. Takmičarsko dizanje ima dugu istoriju u Rusiji i istočnoj Evropi, ali se razvilo kao organizovani, standardni sport pod imenom dizanje girja tokom 1960-ih.