MEČ KARIJERE LUKE JOVIĆA: Srpski golgeter postigao pet golova na jednoj utakmici!

Luka Jović postigao pet golova na jednoj utakmici

EPA Anna Szilagyi

Srpski golgeter Luka Jović je na današnji dan pre tačno šest godina postao svetska senzacija.

Naime Jović je u dresu Ajntrahta postigao čak pet golova u poberdi protiv Fortune od 7:1 u u utakmici Bundeslige.

Pre tačno šest godina srpski napadač Luka Jović potvrdio je reputaciju golgeterske senzacije u dresu nemačkog Ajntrahta.

Jović je mrežu gostujućeg tima pogađao u 26, 34, 55, 69. i 72. minutu, a asistent kod prvog i trećeg gola mu je bio Filip Kostić. Treći Srbin koji je tada igrao u Ajntrahtu, Mijat Gaćinović, takođe je igrao svih 90 minuta.

Jović je u dresu Ajntrahta, zbirno, postigao 25 golova na 54 utakmice i sebi obezbedio transfer karijere - prelazak u madridski Real.

Na žalost od tada mu je karijera krenula stranputicom. Vratio se iz Madrida u Ajntraht, potom je igrao i za Fiorentinu, odakle je sebi isposlovao potpis za još jednog evropskog giganta, ekipu Milana.

Luka danas nije ni bleda senka nekadašnje gol-mašine što ne znači da ga ponovo nećemo gledati u sličnim izdanjima.

I sam se na današnji dan prisetio svog blistavog momenta karijere - podelio je na svom Instagramu svih pet pogodaka koje je postigao tog dana.