SOSIJEDAD SLAVIO U HUMSKOJ: Pobede Rome, Ajaksa i Ferencvaroša, remi u Solunu!

Pobede Rome i Ajaksa, Real Sosijedad bolji od Makabija iz Tel Aviva

Starsport

Fudbaleri Rome pobedili su  na svom terenu u Rimu Dinamo Kijev 1:0, u trećem kolu Lige Evropa.

Pobedonosni gol za Romu postigao je Ukrajinac Artem Dovbik u 23. minutu iz penala.

Srpski golman Mile Svilar odigrao je celu utakmicu za Romu.

Roma se nalazi na 16. mestu na tabeli sa četiri boda, dok Dinamo zauzima 35. poziciju bez osvojenog boda.

Roma će u narednom kolu igrati u Briselu protiv Sen Žilea, dok će Dinamo u Kijevu dočekati Ferencvaroš.

Ajaks je na gostujućem terenu u Bakuu pobedio Karabag 3:0.

Prednost Ajaksu doneo je Kenet Tejlor golom u 36. minutu, a povećao ju je Vut Veghorst pogotkom u 74. minutu iz penala.

Konačan rezultat postavio je Čuba Akpom golom u 77. minutu.

Vezista Karabaga Žulio Romao dobio je direktan crveni karton u 15. minutu utakmice, nakon što je srušio napadača Ajaksa Miku Godsta kao poslednji igrač odbrane.

Defanzivac Karabaga Elvin Jafargulijev dobio je takođe crveni karton u 79. minutu.

Bivši fudbaler Partizana Marko Janković izašao je iz igre u ekipi Karabaga u 84. minutu, dok je Patrik Andrade ušao u igru u 81. minutu.

Ajaks je prvi na tabeli sa sedam bodova, dok je Karabag poslednji bez osvojenog boda.

Ajaks će u narednom kolu u Amsterdamu dočekati Makabi iz Tel Aviva, dok će Karabag igrati na gostujućem terenu protiv Bode Glimta.

Real Sosijedad je na gostujućem terenu u Beogradu pobedio Makabi iz Tel Aviva 2:1.

Prednost Sosijedadu doneo je Đon Pačeko golom u 19. minutu, a povećao ju je Serhio Gomes pogotkom u 64. minutu.

Konačan rezultat postavio je napadač Makabija Dor Turgeman golom u 82. minutu.

Gol koji je za Sosijedad u 60. minutu postigao bivši igrač Partizana Umar Sadik, koji je odigrao celu utakmicu za španski klub, poništen je zbog ofsajda.

Napadač Makabija Osher Davida dobio je crveni karton u 88. minutu.

Reprezentativac Srbije Nemanja Stojić odigrao je celu utakmicu Makabi, koji trenira srpski stručnjak Žarko Lazetić.

Real Sosijedad se nalazi na 15. mestu sa četiri boda, dok Makabi zauzima 33. poziciju bez osvojenog boda.

Real Sosijedad će u narednom kolu igrati na gostujućem terenu protiv Viktorije iz Plzenja, dok će Makabi igrati u Amsterdamu protiv Ajaksa.

Mitjiland je na svom terenu u Herningu pobedio Sen Žile 1:0, dok je PAOK na svom terenu u Solunu odigrao nerešeno protiv Viktorije iz Plzenja 2:2.

Reprezentativac Srbije Andrija Živković odigrao je celu utakmicu za PAOK, dok je srpski fudbaler Svetozar Marković odigrao celu utakmicu za Viktoriju.

Ajntraht iz Frankfurta je na svom terenu pobedio letonski RFS 1:0, a Ferencvaroš je na svom terenu u Budimpešti pobedila Nicu 1:0.