RUSIJA DRHTI POD AVRAMOVIĆEM! Aleksa heroj velike pobede CSKA! Nestvarnom partijom srušio lidera posle drame i naneo mu prvi poraz

Plejmejker moskovskog CSKA Aleksa Avramović predvodio je svoj tim do pobede protiv Lokomotive u dramatičnoj utakmici.

Alexey Filippov / Sputnik / Profimedia

CSKA je do pobede stigao rezultatom 92:91 i tako stigao do osme pobede iz devete utakmice ove sezone. Moskovljani su trenutno drugi na tabeli iza upravo Lokomotive koja je posle devet trijumfa doživela prvi poraz.

Fantastični Aleksa Avramović je utakmicu počeo sa klupe za rezervne igrače, a u igri je proveo 24 minuta.

Za to vreme je postigao 30 poena, uz šut iz igre 8/13 (3/6 za tri poena) i, a upisao je i šest asistencija, jedan skok i po jednu ukradenu i izgubljenu loptu. Imao je na kraju fantastičan indeks korisnosti od 36 poena.

Ekipe su u poslednju četvrtinu ušle pri potpunom egalu (61: 61), a domaći tim je uspeo da iskontroliše situaciju u tom periodu igre i da na kraju dođe do važne pobede.

Avramović, koji igra prvu sezonu u dresu CSKA, beleži u proseku 15 poena, 5,3 asistencija, 3 skoka i 1,2 ukradene lopte po utakmici.