VLAHOVIĆ SKINUO PROKLETSTVO "MEACE": Srpski as postigao prvi gol na stadionu u Milanu

Srpski reprezentativac je skinuo kletvu u najvećem derbiju Italije

Daniele Buffa / imago sportfotodienst / Profimedia

Najveći derbi italijanskog prvenstva između Intera i Juventusa igra se od 18 časova na stadionu "Đuzepe Meaca".

Srpski reprezentativac Dušan Vlahović postigao je gol u najvećem derbiju Italije protiv Intera u Milanu.

Napadač Juventusa je doneo izjednačenje svom timu u 20. minutu. Domaćin je prethodno poveo iz penala u 15. minutu golom Pjotra Zjelinskog.

Ovo će biti zvanično 252. "Derbi Italije". Juve je bolji u međusobnim duelima, ima 112 pobeda naspram 77 trijumfa Intera. Najmanje puta su igrali nerešeno - 62 puta.

Ipak, Inter je u poslednje vreme uspešniji, vezao je četiri utakmice bez poraza, a na poslednjoj je slavio sa 1:0.

Inter je vezao i pet pobeda u svim takmičenjima, pa je jasno da tim Simonea Inzagija hvata zalet.

Juventus igra toplo-hladno. Posle pobede nad Lacijom usledio je poraz u Torinu od Štutgarta u Ligi šampiona.

Mnogi za slabe rezultate "Stare dame" krive napad koji predvodi Dušan Vlahović. Srpski reprezentativac je sa pet golova u vrhu liste strelaca, ali se od njega traži više. Pogotovo u mečevima poput ovog.

Vlahović je golom u 20. minutu stinuo "prokletstvo" kada su u pitanju utakmice na stadionu u Milanu. Ni protiv Intera, ni protiv Milana, naš as do sada nije uspeo da se upiše u strelce.

Naravno, iznad svega je borba za titulu. Vodeći Napoli sa utakmicom više ima 22 boda. Inter je drugi sa 17, a Juventus treći sa 16 bodova.

This browser does not support the video element.