SRBIN BOLJI OD ARGENTINCA U TRI SETA: Kecmanović u drugom kolu mastersa u Parizu

Kecmanović u drugom kolu mastersa u Parizu

EPA/JOEL CARRETT

Srpski teniser Miomir Kecmanović plasirao se danas u drugo kolo mastersa u Parizu, pošto je pobedio 26. igrača sveta Argentinca Sebastijana Baesa posle tri seta, 6:4, 6:7, 7:5.

Kecmanović, 55. igrač sveta, pobedio je posle dva sata i 30 minuta. On je kao laki luzer u glavnom žrebu, nakon što je u nedelju izgubio u finalu kvalifikacija.

On je dobro počeo meč, poveo je 4:2, Baes je uspeo da izjednači, ali je srpski igrač novim brejkom u 10. gemu osvojio prvi set.

U drugom setu nije bilo brejka i odigran je taj-brejk, u kome Kecmanović nije iskoristio dve meč lopte, pri rezultatu 6:4 i 6:5. Posle toga Baes je osvojio četiri uzastopna poena i izjednačio.

Kecmanović je oduzeo servis Baesu u četvrtom gemu trećeg seta i poveo 3:1, a Argentinac je zatim vezao tri gema i preokrenuo na 4:3.

Teniseri su posle toga osvojili gemove na svoje servise sve do 11. kada je Kecmanović napravio novi brejk, a posle gema na svoj servis plasirao se u drugo kolo.

On će u drugom kolu igrati protiv boljeg iz duela Australijanca Aleksa de Minora i Argentinca Marijana Navonea