Imao je 4 godine kad je ostao sam na želežničkoj stanici: Dečaka iz sirotišta usvojili na drugom kraju sveta, posle 28 godina saznao istinu

Imao je svega četiri godine kad se izgubio na želežničkoj stanici, a onda se njegov život u potpunosti promenio.

Printscreen/ 第五情報站

Priča Guminga Martenesa poreklom iz Kine koji je posle 28 godina saznao isitnu o svom poreklu početkom godine je obišla ceo svet. Imao je svega četiri godine kad se izgubio na želežničkoj stanici, a onda se njegov život u potpunosti promenio.

Odveden je u dom za nezbrinutu decu, a roditelji ga nisu pronašli. U sirotištu je boravio neko vreme, a onda mu je dom pružila porodica na drugom kraju sveta. Porodica koja ga je usvojila u Holandiji nikada nije krila istinu o njegovom poreklu i podržavali su ga u tome a pronađe svoju porodicu. 30 godina kasnije je uspeo u svojoj nameri.

Rekonstrukcija događaja

Printscreen/ 第五情報站 

Dečak je završio u policiji, gde su pokušavali da uđu u trag njegoovj porodici, međutim nije bilo uspeha. Guminga je na kraju usvojio holandski par Jozef i Marija Martens 1996. godine.

Usvojitelji su odlučili da mu ne menjaju ime i zadržali su ono koje su čuli da je imao u sirotištu - Gou Iongming.

Kad je dovoljno porastao saopštili su mu da je usvojen, a onda je krenula potraga za njegovom biološkom porodicom. U toj borbi koja je trajala 12 godina, najveća podrška bili su mu upravo roditelji koji su ga odgajali.

Zajedno su posetili Kinu 2007. godine kako bi našli njegove roditelje. Posetili su sirotište u kom je bio, međutim tu traga nije bilo jer je sirotište bilo zatvoreno.

Gouming je proveo narednih pet godina ponovo učeći kineski i posetio je Kinu još tri puta tokom studiranja. Godine 2012. registrovao je svoje podatke u Udruženju volontera Babi Huijia u gradu Tonghua koje pomaže da se ponovo ujedine razdvojeni članovi porodice.

Printscreen/ 第五情報站 

Otprilike u isto vreme završio je studije na Univerzitetu u Lajdenu u Holandiji. Gouming se potom preselio u Kanadu gde je diplomirao lingvistiku na Univerzitetu McGill. Trenutno radi kao stručnjak za AI prepoznavanje govora u Kanadi.

Ništa nije bilo onako kako se činilo

Kada je klupko počelo da se razmotava shvatili su da je porodica želela da nađe izgubljenog sina, a ne da ga je namerno napustila kako se do tada mislilo. Nažalost, Goumingov otac je preminuo 2009. godine.

Do saznjana je došlo zahvaljujući DNK uzorcima. Naime, njegov brat Gao Ksianjuna je zatražio od majke da registruje svoj DNK u policiji 2017. godine.

Nakon što je DNK poklapanje potvrđeno, Gouming se ponovo ujedinio sa svojom majkom u februaru ove godine. Posetio je očev grob u Đangsuu i upoznao polubraću i sestre, tetke i ujake.

Printscreen/ 第五情報站 

Ujak mu je čak predao novac koji je njegov otac dobio za rušenje njegove kuće pre mnogo godina, a čuvao za njega više od jedne decenije. Nakon što je započeo uspešnu karijeru u Kanadi, Guming je za ondašnje medije rekao da planira da posećuje Kinu makar jednom godišnje kako bi video svoje rođake, sa kojima je sada u dobrim odnosima.

(Kurir.rs/I.M.)