Selo Golovo

DOBILI ASFALT, TUŽILI OPŠTINU, A SADA OSTAJU BEZ NJEGA! Nesvakidašnja situacija na Zlatiboru: Oglasio se Stamatović: "Neodgovorni vlasnici naplatili milione!"

Foto: Printscreen Facebook

U zlatiborskom selu Golovo je prvo postavljen asfalt, ali je sada početo sa uklanjanjem na pojedinim delovima zbog tužbe meštana

U zlatiborskom selu Golovo došlo je do nesvakidašnje situacije: prvo je postavljen asflat, a potom uklonjen na pojedinim delovima. A razlog tome je što su meštani prvo tražili asflat, a kada su dobili onda su pojedinci tužili opštinu Čajetinu zbog zauzeća parcela, pa kada su dobili na sudu, opština je odlučila da skloni asfalt kroz njihove parcele.

- Opština Čajetina je započela uklanjanje asfaltne podloge pojedinim, neodgovornim vlasnicima, koji su zahtevali asfaltnu podlogu, uvećali time vrednost svojih imanja, a onda nas za iste tužili za zauzeće zemljišta i od opštine naplatili milione! – objavio je Milan Stamatović, predsednik opštine Čajetina, na svojoj FB stranici.

Kako kaže “ovakvoj praksi se mora stati na put i zaštititi svi dobronamerni građani sa kojima smo želeli da stvaramo i gradimo u opštem interesu!”

- Poznati po ulaganjima u infrastrukturu, došli smo danas do toga da su pojedine advokatske kancelarije na ovakvim radovima napravile "biznis" i sigurnu naplatu, što nas je uvelo u dodatne troškove i sudske sporove - naveo je Stamatović.

"U finansiranju učestvovali i meštani"

Sporni put je tu postojao još 1997. godine, ali je vremenom propao. Kako nam je rekao predsednik MZ Golovo Milan Aćimović, svi meštani su bili za to da se uradi novi asfalt i urađeno je pre oko dve godine.

- Svi su rado prihvatili, pa i ti što su posle tužili opštinu zbog puta. U pitanju je oko 2,5 km puta. Ja sam vodio akciju da se taj put uradi. Išli smo u opštinu i rečeno nam je da će uraditi asfalt, ako neće tražiti naknadu za zemljište. I svi meštani su dali usmenu saglasnost. Čak i Milorad Žilović, koji je tužio, išao je i ubeđivao ljude da se uradi put - kaže predsednik MZ Golovo.

Prema njegovim rečima u finansiranju izgradnje puta su učestvovali i građani, a davao je koliko ko je mogao.

- Davali su ljudi koliko je ko mogao. Stari put je malo proširen i sa dva sloja asfalta je urađen put. Kroz tu parceli Žilovića put prolazi možda oko 30-ak metara. S druge strane su vikendice i nije moglo da se proširi, pa je jedina bila opcija kroz njegovu parcelu. To je i urađeno - kaže Aćimović i dodao da Žilovići nisu jedini koji su tužili opštinu.

Milorad Žilović kaže da su on i njegov sin tužili opštinu po dva osnova.

- Prvo je zbog puta koji vodi pored kuće mog sina, kroz njegovu parcelu. Bio je dogovor da se uradi asfalt, tako su nam obećali. Kada je došao čovek sa mašinom pitao je zašto nije skinuta zemlja. Onda je sin angažovao drugog čoveka i skinuo. Kada su ponovo došli pitali su za telefonske kablove zašto nisu sklonjeni, a onda zašto tampon nismo stavili. Pa šta onda meni činite? - pita se Milorad i dodao da se na tome se završilo, a oni su asfaltirali.

"Nije bilo odgovora, i onda smo tužilI"

Druga tužba je za deo puta koji prolazi kroz drugu parcelu.

- Nisam ni znao da je ta parcela dok mi nije stiglo nasledno rešenje od mog dede. Videli smo da je tuda prošao asfalt, negde u površini od 96 m2. Išao sam u opštinu, tražio da me primi predsednik sa kojim sam proveo ranije dosta vremena, ali sve me je izbegavao. Hteo sam da vidimo da rešimo to. Nije bilo nikakvog odgovora. I onda smo tužili za to – kaže Milorad.

Na pitanje je li učestvovao finansijski u izgradnji novog puta, kaže da nije, ali je zato te 1997. godine, kada je prošao put, kako nam je rekao, pet puta više dao od svakog meštanina.

Milorad kaže da će ponovo tužiti opštinu zbog toga što su neovlašćeno ušli u njegov i sinovljev posed.

- Oni su sa mašinama oko Aranđelovdana došli i skinuli asfalt sa puta pored sina i nasuli 30 do 40 cm zemlje tuda, tako da moj sin sada ne može kolima da dođe. Kada sam video da su na ovoj drugoj parceli pozvao sam policiju. Stao sam sa kolima na put dok ne dođu. Policija je došla, uzela izjave od mene i od radnika koji su dizali asfalt i naredili mi da pomerim kola. To sam i uradio - kaže Milorad.

Pokušali smo da stupimo u kontakt sa Milanom Stamatovićem, predsednikom opštine, kao i sa advokatom Markom Pantovićem, koji zastupa Žiloviće, ali se nisu javljali na naše pozive. Inače, Marko Pantović je iz Grupe građana za Čajetinu, koja je u skupštini opštine Čajetina glavna opozicija.

Kurir.rs/Z.G.

 STANARI ULICE ĐERI FERENCA U SUBOTICI OČAJNI:

This browser does not support the video element.

03:02
STANARI ULICE ĐERI FERENCA U SUBOTICI OČAJNI: Čekaju na asfalt 40 godina, samo 200 metara ih deli do GLAVNOG PUTA! Izvor: Kurir televizija