U katastrofi poginulo više od 2.700 ljudi

JOŠ JEDNO ČUDO U MJANMARU: Mladić (26) spasen iz ruševina PET dana posle zemljotresa! (VIDEO, FOTO)

x01 AP Wason Wanichakorn.jpg
Foto: AP/Wason Wanichakorn

Zajednički tim spasilaca iz Mjanmara i Turske pronašao je 26-godišnjaka u ruševinama zgrade u glavnom gradu Najpidou posle ponoći, saopštila je vatrogasna služba i vladajuća hunta u zemlji.

Mladić (26) je živ izvučen iz ruševina hotela u Mjanmaru, pet dana nakon što je razorni zemljotres sravnio čitave četvrti i porušio hramove, mostove i autoputeve.

Zajednički tim spasilaca iz Mjanmara i Turske pronašao je 26-godišnjaka u ruševinama zgrade u glavnom gradu Najpidou posle ponoći, saopštila je vatrogasna služba i vladajuća hunta u zemlji.

U katastrofi je poginulo više od 2.700 ljudi, a očekuje se da će broj poginulih u sredu premašiti 3.000, rekao je vojni vladar Mjanmara Min Aung Hlaing.

Humanitarne agencije pozvale su druge zemlje da povećaju pomoć pre monsunskih kiša, piše Guardian.

Foto: Printskrin Youtube

Blizu epicentra, u devastiranim gradovima Mandalai i Sagaing, traumatizovani preživeli spavali su na ulici, dok je smrad leševa zarobljenih ispod ruševina prožima zonu katastrofe.

Nedostaje vode, hrane i lekova, a monsun bi mogao da ovu zemlju pogodi već u maju.

Kurir.rs/Telegraf/Gardijan