Umesto Dragan Kecmana, novi šef krimi-policije biće Ratko Kostić, dosadašnji pomoćnik Veselina Milića

BEOGRAD - Dragan Kecman neće više biti načelnik Uprave kriminalističke policije (UKP) za grad Beograd, između ostalog i zbog nerešenih zločina koji su poslednjih meseci najviše uznemirili javnost - atentata na biznismena Milana Beka i ubistva „Grandove“ pevačice u Borči.

U narednim danima ministar policije Nebojša Stefanović trebalo bi da i zvanično potpiše Kecmanovo razrešenje, a kako Kurir saznaje, njega će naslediti Ratko Kostić, dosadašnji pomoćnik načelnika beogradske policije Veselina Milića, koji je zadužen za praćenje kriminaliteta.
dragan-kecman.jpg
Fonet 

Neposredan povod za Kecmanovu smenu je nezadovoljstvo vrha MUP načinom na koji se rešavaju najteži zločini u glavnom gradu, o kojima javnost ne prestaje da bruji. Slučaj teškog ranjavanja biznismena Milana Beka iz novembra 2014, kao i nedavno ubistvo pevačice Jelene Krsmanović samo su poslednji u nizu nerešenih slučajeva, ali i oružanih napada za čijim se počiniocima još uvek traga. Stopa kriminaliteta u glavnom gradu takođe nije smanjena, što je vrh MUP ocenio kao direktnu Kecmanovu odgovornost. Kecman je na mesto prvog čoveka UKP izabran 2015, upravo zbog svojih ranijih zasluga u rešavanju najpoznatijih „hladnih“ slučajeva. Bio je i u radnoj grupi za istraživanje smrti novinara, pa je tako tim na čijem je čelu bio rasvetlio ubistvo novinara Dnevnog telegrafa i Evropljanina Slavka Ćuruvije. U rasvetljavanju tog zločina ključnu ulogu odigrali su njegovi razgovori s nekadašnjim prvim čovekom Državne bezbednosti Radetom Markovićem i nekadašnjim komandantom JSO Miloradom Ulemekom Legijom.
veselin-milic-ratko-kostic-jelena-krsmanovic-marjanovic.jpg
Aleksandar Jovanović 

Kecman je karijeru započeo u policijskoj stanici u Barajevu, a napredovao je u šefa odseka za suzbijanje krađa u Drugom odeljenju beogradske policije.

SLUČAJ BEKO

Biznismen i vlasnik „Luke Beograd“ samo pukom srećom je preživeo atentat 14. novembra 2014, kad su dve do danas neidentifikovane osobe ispalile u njega nekoliko hitaca ispred njegove porodične kuće u Ulici Andre Nikolića na Senjaku. Tek u julu naredne godine policija saopštava da je uhapsila Maju Adrovac (33), suprugu evidentiranog kriminalca Ivana Adrovca, zbog navodne umešanosti u atentat. Postupak protiv nje i dalje se vodi pred Višim sudom u Beogradu, ali neposredni izvršioci i eventualni naručilac atentata do danas nisu identifikovani.

SLUČAJ BORČA

Nestanak Jelene Marjanović prijavljen je 2. aprila, a njeno telo pronađeno je dan kasnije u jednom od dva kanala na nasipu u naselju Crvenka u Borči. Na obdukciji je utvrđeno da je žena ubijena sa devet udaraca u potiljak i da je imala vodu u plućima. Do danas nije saopšteno nijedno ime ili prezime osobe koja bi mogla biti osumnjičena za ovo monstruozno ubistvo.

Noćni rušitelji
JOŠ NE LETE GLAVE ZBOG SAVAMALE

Iako se u prvi mah činilo da je slučaj Savamale došao glave Kecmanu, to se ubrzo ispostavilo kao netačno. Naš izvor u policiji navodi da je Kecman još ranije trebalo da bude smenjen, ali potrefilo se da se to dešava upravo u momentu kad je aktuelan slučaj noćnog rušenja objekata u Savamali.