Nastradali potpukovnik Miroslav Perišić iza sebe je ostavio suprugu i sina, u Vojsci Srbije proveo je 26 godina, poslednje dve u Kragujevcu

- Da mi je sin poginuo, saznala sam dok sam gledala Prvi program RTS. Moj Miroslav je iza sebe ostavio sina od 22 godine i ženu. Pored njih je imao mene i sestru. Ne mogu više ništa da kažem. Kako ćemo sad bez njega - zaplakala je majka stradalog potpukovnika, koju smo sinoć kasno dobili telefonom.

Nije bila u stanju da priča. Nesrećnoj ženi glas je podrhtavao, plakala je...

Ostao u Šumadiji

- Joj, kako ću sad bez sina? Kako ćemo svi sad bez njega, poginu moj sin Miroslav - jedva nam je izustila uplakana majka potpukovnika Miroslava Perišića, koji je juče poginuo tokom eksplozije u Tehničkom remontnom zavodu „Medna“ u Kragujevcu.

KURIR TV: Izjave ministra odbrane i direktora KC Kragujevac o nesreći u Tehničko-remontnom zavodu

Miroslavu Perišiću je, kako nezvanično saznajemo, prema činu koji je imao i stažu koji je stekao u vojsci, sledovalo, kako se to u vojnim krugovima kaže, zaposlenje u Beogradu, ali je on zbog toga što mu je supruga imala stalan posao u Kragujevcu rešio da ostane u ovom gradu i tu radi.

(KURIR TV) Ispovest sestre zaposlenog u Medni: Čekamo i nadamo se najboljem, treba biti optimista

Marljiv i predan


Ministar odbrane Zoran Đorđević izrazio je, u ime Ministarstva odbrane i Vojske Srbije, iskreno saučešće porodici nastradalog potpukovnika Perišića.
- Potpukovnik Perišić je 26 godina marljivo i predano radio u Ministarstvu odbrane i Vojsci Srbije, od toga dve godine u TRZ Kragujevac - rekao je Đorđević.
miroslav-perisic.jpg
Rts Rs 

Fabrika u Kragujevcu
PLANIRANO UNIŠTENJE 2.000 TONA MUNICIJE

Kapaciteti Tehničkog remontnog zavoda unapređeni su sredinom oktobra 2016. zahvaljujući logističkom sporazumu Srbije i NATO. Kako je tada saopšteno, taj zavod je od 12. oktobra mogao da počne da demontira municiju, a plan je bio da se u naredne dve godine uništi oko 2.000 tona viškova municije, koja predstavlja potencijalni bezbednosni rizik.

Remont municije u Kragujevcu počeo je još 1853. godine, kada je u sastavu tadašnje Topolivnice osnovana Pirotehnika. Taj pogon je kasnije menjao imena i nazive, a delatnost je 1975. premeštena iz kruga Zavoda „Crvena zastava“ i sada se nalazi u nenaseljenom području na starom putu Kragujevac-Jagodina.

miroslav-perisic.jpg
Fonet 

Dolazi pomoć s VMA
Povređeni nisu životno ugroženi

Ministar Đorđević i pomoćnik ministra za materijalne resurse Nenad Miloradović obišli su sinoć povređene u Kliničkom centru u Kragujevcu, u pratnji direktora tog zdravstvenog centra dr Predraga Sazdanovića, koji je rekao da su povrede opekotine, povrede mekih tkiva, ali i da se plaše povreda unutrašnjih organa.
- S obzirom na specifičnost povreda, pozvali smo i kolege s VMA, koje treba da stignu u toku noći. I tek nakon toga i dodatne dijagnostike možemo da damo dodatne informacije - rekao je sinoć Sazdanović i dodao da u tom trenutku niko nije bio životno ugrožen.

miroslav-perisic.jpg
Fonet 

Crna serija

Teške nesreće

2006 - U vojnom skladištu u Paraćinu eksplodiralo je oko 3,5 hiljada tona municije u vojnom skladištu. U nesreći nije bilo poginulih, a pričinjena je materijalna šteta

2006 - Trojica radnika fabrike „Prva iskra Barič“ poginula su, a isto toliko povređeno je u eksploziji u vojnom delu fabrike u okolini Beograda. Eksplozija se dogodila u podzemnom pogonu, dok se proizvodio oktogen

2009 - Sedmoro ljudi, od kojih šest žena i jedan muškarac, poginulo je u fabrici municije „Prvi partizan“ u Užicu nakon četiri eksplozije koje su odjeknule u sektoru barutnog punjenja

2013 - Dve radnice fabrike „Sloboda Čačak“ povređene su u eksploziji u toj fabrici

2015 - Sedam radnika fabrike „Krušik“ u Valjevu povređeno je pošto se aktivirao upaljač ručne bombe prilikom testiranja

miroslav-perisic.jpg
Fonet 




Ekipa Kurira