Pijevčević nije opravdao svoj izaostanak, iako, je bio uredno pozvan, a o razlozima nedolaska nije obavestio ni svog branioca

BEOGRAD- Viši sud u Beogradu naložio je prinudno dovođenje bivšeg direktora Kreditno-eksportne banke Sekule Pijevčevića, pošto se nije pojavio na ročištu na kom je trebalo da mu počne suđenje zbog odavanja službene tajne.
Pijevčević nije opravdao svoj izaostanak, iako, je bio uredno pozvan, a o razlozima nedolaska nije obavestio ni svog branioca Jovana Pavlovića.

Advokat Pavlović je, međutim, podsetio sudsko veće da je njegov branjenik srčani bolesnik i da bi ti problemi mogli da budu uzrok nedolaska njegovog branjenika.

Naredno suđenje je zakazano za 30. novembar, a ukoliko Pijevčević do tada opravda svoj izostanak sud bi mogao da povuče naredbu za prinudno dovođenje, koju izvršava policija.

Sa Pijevčevićem bi na optuženičku klupu trebalo da sednu i bivši inspektor Generalnog inspektorata MUP-a Srbije Dejan Ivezić i, kao i bivši šef odeljenja za sprovođenje urbanističkih projekata Grada Beograda Ljiljana Vujošević koja se tereti za primanje mita.

Optužba protiv Pijevčevića tiče se, kako je ranije rekao njegov branilac, krivčne prijave koju je podneo u januaru 2006. protiv aktera afere "kofer" zbog primanja mita.

Ta krivčna prijava teretila je tadašnjeg viceguvernera Narodne banke Srbije Dejana Simića i funkcionera SPS Vladimira Zagrađanina i kasnije je proglašena službenom tajnom, a Pijevčević je optužen za njeno odavanje, objasnio je njegov branilac.

Simić i Zagrađanin su početkom 2011. pravosnažno oslobođeni svih optužbi za primanje mita.
Viši su u Beogradu obustavio je krajem maja postupak protiv Pijevčevića i Ivezića, kao i vlasnika građevinske firme Milana Rakočevića za optužbe o davanju mita, jer je nastupila apsolutna zastarelost krivčnog gonjenja za to delo.
Taj postupak pokrenut je 2007. godine odvojeno od velikog procesa poznatog kao "stečajna mafija" koji se vodi pred Specijalnim sudom i u kom je Pjevčević jedan od optuženih.

"Stečajna mafija" je optužena je za zloupotrebe u stečajnim postupcima u vrednosti od 50 miliona evra, počinjene od 2003. godine do 2006. godine.

Osim Pijevčevića, kao organizatori grupe optuženi su i bivši predsednik Trgovinskog suda u Beogradu Goran Kljajević, bivši direktor "C marketa" Slobodan Radulović, koji je u bekstvu, suvlasnik firme "Ekoprodukt" Milinko Brašnjović, čiji se brat Miko Brašnjović ubio u zatvoru i bivša direktorka Poštanske štedionice Jelica Živković.