SLIKAO DEVOJČICU, PA JE PRATIO! Marković za Kurir komentariše dva gadna pokušaja kidnapovanja dece u Beogradu: Hitno moramo da preduzmemo ove dve stvari
Za pet dana u Beogradu pokušana su dva kidnapovanja dece. Mališani su roditeljima preneli šta se desilo, pa policija sada istražuje okolnosti i za sada neidentifikivane kidnapere.
Kako zaštiti decu i koliko su pokušaju kidnapovanja česti kod nas, tema je kojom se bavio novinar Pavle Ivković za jutarnji program Kurir televizije.
Jedan slučaj se dogodio u Mladenovcu, a drugi pokušaj otmice na Voždovcu. U prvom slučaju devojčica je primetila čoveka kako je slika, a potom je i pratio. Drugi je kada su maloletniku prišli i ponudili mu 200 dinara da uđe u automobil. Na sreću, deca nisu pristala na to, već su sve prijavila roditeljima, koji su potom nemio događaj prijavili policiji.
Sagovornik "Redakcije" na ovu temu bio je Blažo Marković, predsednik sindikata policije i policijskih starešina i predsednik pokreta "Novi ljudi, nova snaga Srbije".
- Čista je sreća da je to ostalo samo na pokušaju. Prosto, moramo svi da budemo obazrivi, ali šta kada roditelji rade po čitav dan i deca su prepuštena ulici. Šta ćemo sa mlađom decom? Pročitao sam da 1.800 dece godišnje nestane u Srbiji, dakle nestanu, više nisu tu. Šta ćemo sa time? Postoje dva načina, prvi je da se ukinu takvi podaci jer smo jedina država u regionu koja ih izdaje, pa onda ispada da samo kod nas nestaju deca. Imamo jedno nestalo dete, već godinu dana oko male Danke, a i dalje se nadamo da je živa. Dakle, imamo ta dva predloga, mora i posebno odeljenje da se bavim ovim problemom, inače će nam deca biti totalno nebezbedna.
Zabranjeno preuzimanje dela ili čitavog teksta i/ili foto/videa, bez navođenja i linkovanja izvora i autora, a u skladu sa odredbama WMG uslova korišćenja i Zakonom o javnom informisanju i medijima.
Kurir.rs
ŠOKANTNA TEORIJA PREDSEDNIKA UDRUŽENJA "PORODIČNI ALARM":
"UZEĆEMO GRENLAND STO POSTO!" Tramp ne isključuje upotrebu vojne sile za OSVAJANJE arktičkog ostrva! Danci u ŠOKU! Veliki raskol u NATO-u! (FOTO/VIDEO)