Gradski menadžer biće pozvan narednih dana na informativni razgovor zbog sumnje da je rekonstrukcijom Bulevara, Nemanjine i Požeške ulice oštetio budžet Beograda za nekoliko miliona evra

BEOGRAD - Sumnjivi poslovi o trošku Beograđana.
Aleksandar Bijelić, gradski menadžer i pomoćnik gradonačelnika Beograda Dragana Đilasa, uskoro će biti pozvan na informativni razgovor u beogradsku policiju zbog sumnje da je učestvovao u zloupotrebama vrednim nekoliko miliona evra, saznaje Kurir.

Policija veruje da je mahinacijama na rekonstrukciji Bulevara kralja Aleksandra oštećen budžet grada za oko šest miliona evra, a da je i prilikom rekonstrukcije Požeške i Nemanjine ulice iz budžeta dodatno uzeto još nekoliko miliona. Kurir je o ovim mućkama pisao još decembra 2012.

Dupla rekonstrukcija

Izvor Kurira iz istrage navodi da je rekonstrukcija Bulevara kralja Aleksandra koštala 1,7 milijardi dinara, ali je preplaćena za oko 600 miliona dinara.
- Firme „Svitelski“ i „Por“ ponudile su da rekonstrukciju urade za 1,1 milijardu sa PDV, dok je „Balkan gradnja“ tražila 1,7 milijardi. Tenderska komisija ipak je izabrala „Balkan gradnju“, tvrdeći da ostale firme nisu ispunile uslove tendera.

Kao dodatni izgovor uzeli su činjenicu da je „Svitelski“ loše uradio rekonstrukciju Požeške ulice, nakon čega je rađena rekonstrukcija rekonstrukcije - navodi naš izvor, i dodaje da se ispituje i uloga Marka Blagojevića, direktora Agencije za investicije i stanovanje, koja je sprovela tender za rekonstrukciju Bulevara kralja Aleksandra.

Bijelić se ne javlja

Prema rečima našeg sagovornika, policiji je sumnjiva i rekonstrukcija Nemanjine ulice, u kojoj su obnovljene tramvajske šine, nakon čega se pokazalo da su nove potpuno beskorisne!

- Tim šinama nisu mogli da prolaze novi tramvaji, zbog čega je bilo neophodno da se preprave, i to naravno - o trošku građana - objašnjava naš sagovornik.
Kurir je juče pokušao da dobije komentar Aleksandra Bijelića, ali se on nije javljao na telefon.

Na šinama zgrnuli pare

Da su tramvajske šine nekome poslužile samo da zgrne pare, videlo se po čestom ispadanju tramvaja iz šina nakon njihove rekonstrukcije.
- Zato je nekoliko tramvaja moralo da ide na popravku, što je takođe plaćeno novcem iz budžeta - navodi naš izvor.

Šta se istražuje

- Rekonstrukcija Bulevara kralja Aleksandra (vrednost radova 1,7 milijardi dinara)
- Rekonstrukcija Požeške ulice (vrednost radova oko milijardu dinara)
- Rekonstrukcija Nemanjine ulice (vrednost radova oko 500 miliona dinara)