PROVERE ZA EP: Holandija demolirala Island, Poljska golom u 90. minutu savladala Tursku

Fudbalska reprezentacija Holandije pobedila je večeras u Roterdamu Island 4:0, u poslednjoj pripremnoj utakmici uoči Evropskog prvenstva u Nemačkoj.

Holandija je povela golom Havija Simonsa u 23. minutu, a prednost je udvostručio Virdžil van Dajk u 49. minutu.

Treći gol postigao je Donjel Malen, a konačan rezultat postavio je Vaut Veghorst u trećem minutu nadoknade vremena.

Posle upotrebe VAR tehnologije u 81. minutu Holandiji je poništen gol koji je postigao Memfis Depaj.

Reprezentacija Poljske pobedila je u Varšavi Tursku 2:1.

Domaći su poveli golom koji je Karolj Sviderski postigao u 12. minutu, a izjednačio je Baris Jilmaz u 77. minutu.

Pobedu Poljskoj obezbedio je Nikola Zalevskij pogotkom u 90. minutu.

Evropsko prvenstvo održaće se od 14. juna do 14. jula u Nemačkoj.