Mladi u Srbiji ga obožavaju: OVO je digitalan odgovor na plastične kartice
Svakog dana u Srbiji se potroši oko milijardu dinara, u više od 120.000 platnih transakcija. Za većinu plaćanja koristimo debitne ili kreditne kartice. Ali, tehnološka revolucija odvija se gotovo svakodnevno i menja načine na koje plaćamo – pametni telefoni redefinišu te načine.
Ideja o digitalnom novčaniku začeta je još devedesetih godina, ali tehnologija je takođe bila u povoju, i kupci i prodavci bili su vrlo spori u prihvatanju te ideje, pre svega zbog bezbednosti. Situacija se promenila u oktobru 2014. godine kada je debitovao Apple Pay: tehnološka revolucija omogućila je našim pametnim telefonima i satovima da za nas obavljaju najjednostavnije i najbezbednije kupovine i plaćanja ikada. Statistike bankarskog sektora pokazuju da čak 44% milenijalaca (rođeni između 1981. i 1996. godine) koristi digitalan novčanik. Mladi potrošači, generalno, imaju manje strahova kada je u pitanju eksperimentisanje i usvajanje novih tehnologija, što svakako važi i za mobilna plaćanja. Bezbednosni skepticizam izraženiji je među starijom populacijom.
Aplikacija Wallet živi direktno na vašem iPhone telefonu. To je mesto gde bezbedno možete da čuvate svoje kreditne i debitne kartice, vozačku dozvolu ili ličnu kartu, karte za javni prevoz, karte za događaje - sve na jednom mestu. I sve to funkcioniše sa iPhone ili Apple Watch tako da u suštini sa sobom fizički nosite manje stvari, a zapravo nosite sva neophodna dokumenta.
Inovativan i uvek korak ispred vremena, Apple je podigao bezbednost pri plaćanju na najviši nivo i teško da trenutno ima konkurenciju. Apple čedo Apple Pay, miljenik mladih i milenijalaca, zamenjuje fizičke kartice i gotovinu lakšim, bezbednijim, sigurnijim i vrlo privatnim načinom plaćanja - bilo da ste u prodavnici, na internetu ili šaljete gotovinu prijateljima ili porodici.
Kako da podesite i koristite Apple Pay?
Pre nego što počnete da koristite ProCreditkreditnu i debitnu karticu digitalno, treba da podesite Apple Pay na svom iPhone, iPad ili Mac uređaju. Karticu je izuzetno lako dodati u aplikaciju Wallet, a banka izdavalac kartice jednostavno aktivira funkciju.
Apple Pay kupovine su obezbeđene Touch ID, Face ID ili lozinkom za uređaj, tako da ne postoji mogućnost da neko sa vašim telefonom trčkara okolo i kupuje u vaše ime. Apple ne čuva apsolutno nikakve podatke o vašim transakcijama, niti deli stvarne podatke o vašoj kartici sa trgovcem. Tako se drastično smanjuje rizik od prevare.
Apple Pay je super za korišćenje na bilo kom uređaju i možete da proverite nedavne kupovine, uredite dodatu karticu ili da ažurirate detalje o adresi.
Kako radi aplikacija Wallet?
U Apple uređaju jednostavno otvorimo Wallet aplikaciju, izaberemo oznaku + i pratimo dalje korake za dodavanje Mastercard kreditne ili debitne kartice. Jednom kad dodamo karticu na iPhone, Apple Watch, iPad ili Mac, istog trenutka nam je dostupan Apple Pay.
Apple Pay je moguće koristiti za plaćanje u prodavnicama, apotekama, taksiju, restoranima, kafeterijama, supermarketima i uopšte na svim prodajnim mestima na kojima je moguće plaćanje bez kontakta na POS terminalu. Olakšava kupovinu hrane ili dostavu namirnica, onlajn kupovinu, transport i parking…
Aplikacija je digitalan odgovor kompanije Apple na plastične kartice koje prave gužvu u tašni, novčaniku i džepovima i jedna je od najboljih aplikacija za iPhone sa kojom ćete lako preći na “ti”.
Apple Pay je siguran dom za sav vaš novac.
Promo tekst
"DO 31. MARTA GRAĐANI ĆE VIDETI NAJŽEŠĆU BORBU PROTIV KORUPCIJE U POSLEDNJIH 24 GODINE" Vučić: Biće posebni mehanizmi, velike promene u narednih 100 dana