ZATAŠKIVANO DO SADA: Vojni radari ipak snimili malezijski boing 777!
Malezijski vojni radari najverovatnije su snimili let nestalog "boinga 777" posle gubitka kontakta sa kontrolom letenja! Vojska je, naime, zabeležila let nepoznate letelice koja je bila u njihovom vazdušnom prostoru i posle prekida veze MH370 sa zemaljskom kontrolom.
Premijer Malezije Nadžib Razak tvrdi da vojni radar nije mogao sa sigurnošću da utvrdi da je reč o letu MH370, ali da je locirao letelicu bez identifikacija. To i nije čudno jer je poznato da je transponder na MH370 isključen.
- Bili su sigurni samo u jednu stvar - da avion nema neprijateljske namere - priznao je premijer.
Njegova izjava negira ranije izveštaje da vojni radari nisu uočili ništa neobično na nebu kobnog dana. Malezijski premijer takođe ne veruje da je avion završio u Indijskom okeanu.
- To je tako bizarni scenario u kojeg je teško poverovati, kaže premijer Malezije. Iako nema ni traga avionu koji je nestao pre više od mesec i po dana, premijer Razak odbio je, iz poštovanja prema porodicama, da prizna da smatra da je zauvek nestao.
Potraga za nestalim avionom Malezija Erlajnza proširiće se na veću površinu mora jer pretraga sonarom oblasti za koju se pretpostavljalo da je verovatno mesto nesreće nije dala nikakve rezultate, saopštile su danas australijske vlasti. Australijski koordinacioni centrar zadužen za potragu aviona naveo je da je od prošle nedelje robot podmornica pretražila 95 odsto od 310 kvadratnih kilometara površine za koju se verovalo da krije nestali avion, ali da nije pronađeno ništa.
Američka mornarica sada kreira trodimenzionalnu sonarnu mapu dna okeana u oblasti u kojoj su zabeleženi signali iz crne kutije aviona 8. aprila. Obast za pretragu je prečnika deset kilometara, na dubini od 4,5 kilometara kod zapadne obale Austaralije. "Ukoliko do kraja pretrage ne pronađemo ništa korisno, mornarica SAD će nastaviti da pretražuje oblasti u nastavku tog prečnika od deset kilometara", naveo je australijski centar.
U Pekingu rođaci žrtava te avionske nesreće protestuju ispred ambasade Malezije pošto ih zvaničnici te zemlje nisu obavestili, kako su i obećali, o napretku u istrazi. Jutros je više od sto policajaca raspoređeno oko ambasade Kine, kako bi sprečili nerede jer je sličan protest održan i sinoć.Neki rođaci nestalih u ovoj nesreći odbijaju teoriju o padu aviona u Indijski okean i insištiraju na tvrdnji da zvaničnici Malezije kriju istinu o tome šta se desilo sa tom letelicom.
NIMALO SE NISMO UPLAŠILI SILEDŽIJA, NE DAMO IM SRBIJU! Vučić se obratio građanima: Srbiju im nećemo dati nizašta na svetu, jer Srbiju volimo više od svega