ĐUKANOVIĆ NEMA APSOLUTNU VEĆINU: U Podgorici potrebna postizborna koalicija!

PODGORICA - Glasanje na lokalnim izborima u Podgorici nije dalo apsolutnog pobednika i u glavnom gradu Crne Gore će biti nužne postizborne koalicije za formiranje većine u gradskoj skupštini, nezvanični su rezultati izbora.
Na takav ishod glasanja ukazuju podaci posmatrača izbora, Centra za demokratsku tranziciju (CDT), kao i većine učesnika izbora, Socijalističke narodne partije (SNP), Demokratskog fronta (DF) i koalicije Socijaldemokratske partije (SDP) i Pozitivne Crne Gore.
Prema tim podacima saopštenim na osnovu 88 odsto obrađenih biračkih mesta, DPS je osvojio 28 mandata i od apsolutne većine ga dele dva mandata.
Slede Demokratski front sa 17 mandata, SNP sa devet, dok je koalicija SDP-a i Pozitivne Crne Gore osvojila pet mandata. Od ovih rezultata, razlikuju se podaci DPS-a premijera Mila Đukanovića, po kojima je ta partiji na ivici osvajanja apsolutne vlasti, "između 29 i 30 mandata".
U najvećem gradu više od dve decenije vladao je DPS, samostalno ili u koaliciji, ali će sada najvjerovatnije biti prinuđen da za formiranje većine traži postizbonog saveznika.
Pored Podgorice građani su glasali u još jedanaest od 23 opštine Crne Gore. U većini tih opština do sada je vladao DPS, samostalno ili u koaluciji sa SDP-om.
Preliminarni rezultati ukazuju da u većini gradova u kojima se glasalo neće doći do promene vlasti.
Portparol DPS-a Čašlav Vešović saopštio je na osnovu obrađenih 55 odsto biračkih mesta, da je ta stranka osvojila "preko 49 odsto" glasova na današnjim lokalnim izborima u glavnom gradu Crne Gore.
On je kazao da to garantuje apsolutnu vlast DPS-a i njenih koalicionih partnera u Podgorici. Vešović je, takođe, rekao da je DPS sa svojim partnerima apsolutnu vlast osvojio u Pljevljima, gde je do sada bio u opoziciji.
"Pljevlja su do sada bila jedan od bastiona opozicije, pa je ostvareni rezultat DPS-a, ako je tačan već objavljeni podatak, veliki uspeh za tu stranku", ocenio je za crnogorsku televiziju politički komentator Zlatko Vujović
DAN ZA UBITI VUČIĆA?! Ponoševa poslanica skandaloznom aluzijom na mrežama priziva najcrnji scenario: Martovske ide u Beogradu?! (FOTO)