TAJANSTVENE SMRTI: Bil i Hilari Klinton su naručili 34 likvidacije?
S druge strane, oni koji ga brane tvrde da priča o gomili leševa iza Klintonovih nema nikakvo uporište u stvarnosti.
Pobednički govor
Povezivanje Klintona sa zaverama počelo je čim je u pobedničkom govoru 1992. spomenuo oduševljenje Kerolom Kviglijem. Ovaj istoričar je tvrdio da svetom vlada tajni kružok bogataša i mnogi publicisti su odmah izašli s tvrdnjom da je time nagovestio da je i sam deo takvog kružoka.
Ipak, najčuvenija teorija o Klintonovima nastala je tek dve godine kasnije, kada je Linda Tompson, konzervativni advokat i publicista, objavila tekst „Klintonov spisak leševa: slučajnost ili poljubac smrti“. Ona je tada napravila spisak 34 osobe za koje je tvrdila da su preminule ili ubijene zbog veza s Klintonovima. Broj navodnih žrtava kasnije se menjao, pa na nekim spiskovima stoje i 43 imena.
Šokantno otkriće
- U istrazi o masakru u Vaku otkrila sam nešto neverovatno - da su tri od četiri ATF agenta ubijena u opsadi bila Klintonovi telohranitelji. Bivši agenti CIA i FBI rekli su mi da ispitam broj mrtvih oko Hilari i Bila Klintona. Brza pretraga dovela me je do saznanja da je 21 osoba koju je Klinton znao lično, mnoge i intimno, i nekoliko njih koji su mu bili pratnja ili telohranitelji, stradala pod misterioznim okolnostima ili u „slučajnim“ avionskim ili helikopterskim nesrećama. Iz mog istraživanja stiče se jasna slika da oni koji znaju mnogo ili se mešaju u plan globalne vlade umiru - napisala je Tompsonova.
Ova teorija je uskoro postala veoma popularna među kritičarima Klintonovih.
- Stopa smrtnosti u Klintonovoj administraciji toliko je visoka da je nemoguće objasniti je statističkim slučajnostima - tvrdi čuveni voditelj Dejv Emori.
Kritike teorije
Kritičari kažu da teoretičari zavera navode samo spekulacije, ali ne nude bilo kakve dokaze jer za mnoge od navodnih žrtava ne postoje dokazi povezanosti s Klintonovima.
- Primera radi, Džejms Banč se nalazio na originalnoj listi i navodno je imao crnu beležnicu sa imenima svih uticajnih Teksašana koji su unajmljivali prostitutke. Međutim, Klinton nije imao nikakve veze s Teksasom, pa nema razloga da bude u toj beležnici. Teoretičari zavera ne uspevaju da daju ubedljiv motiv zbog kojeg bi Klinton odobrio ubistvo tako mnogo pojedinaca - piše Kris Mekhorni u enciklopediji „Teorije zavere u američkoj istoriji“.
NAJPOZNATIJE NAVODNE ŽRTVE
Meri Mahoni
Stažista u Beloj kući
Stradala jula 1997.
Atraktivna 25-godišnjakinja radila je kao stažista Bila Klintona, a zatim se zaposlila kao menadžer u „Starbaksu“ u Džordžtaunu. Mediji su objavili da će bivši radnik Bele kuće sa inicijalom M. da objavi sve priče o seksualnom zlostavljanju u predsedničkoj rezidenciji. Samo dan kasnije naoružani muškarac ušao je u „Starbaks“ i upucao Meri i dvoje njenih kolega ostavljajući sav novac (4.000 dolara) u kasi. Ispaljeno je 10 metaka, pet je završilo u njenom telu. Policija je saopštila da je reč o pljački.
Čarls Raf
Klintonov advokat
Stradao 20. novembra 2000.
Klintonov advokat bio je uz njega u vreme impičmenta i bilo je poznato da ima mnogo informacija o tome šta se zaista dešavalo unutar Bele kuće. Prvi izveštaj bio je da je poginuo u kućnoj nesreći, ali ostali detalji bili su prikriveni. Kasnije je izveštaj promenjen, pa je javljeno da su lekari hitne pomoći našli Rafa bez svesti, a da je preminuo nakon što je prevezen u bolnicu.
Zvanično, nijedan detalj o uzroku smrti nije dat, ali je saopšteno da smrt nije nasilna.
Džon Kenedi Džunior
Kandidat za mesto senatora
Stradao 16. jul 1999.
Dan nakon što je objavljena priča da će se sin najpoznatijeg američkog predsednika kandidovati za mesto u Senatu u Njujorku, na koje se namerila Hilari, Džon Kenedi, njegova žena i svastika stradali su u avionskoj nesreći. Vlast je zaposela mesto nesreće, a ostaci pajpera kojim je pilotirao Kenedi odneti su u vojnu bazu. Reporteri su tvrdili da su mnogi dokazi o ovoj nesreći prosleđeni javnosti bili lažni i da je prikrivanje dokaz zavere koja je prethodila padu aviona.
Džudi Gibs
Model i kol-gerla
Stradala 1986.
Džudi se pojavila u magazinu Penthaus u decembru 1979, a zatim je radila u bordelu blizu Mene, u Arkanzasu, poznatom po ucenjivanju klijenata. Prema tvrdnjama njene porodice, Bil Klinton je bio njena regularna mušterija. Dok je kao svedok sarađivala s policijom u istrazi o prodaji narkotika, njena kuća je spaljena do temelja, a ona je poginula. Telohranitelj Beri Spajvi tvrdi da je vodio tadašnjeg guvernera Arkanzasa Bila Klintona do njene kuće.
Pola Grober
Klintonov prevodilac
Stradala 9. decembra 1992.
Pola je bila Klintonov tumač za gluve od 1978. do smrti, 1992, i tokom tih godina veoma često je išla na putovanja s njim, pa se, kako je bila atraktivna žena, često govorilo o njenoj vezi s Klintonom.
Zvanično, stradala je u automobilskoj nesreći. Telo je pronađeno 10 metara od mesta udara njenih kola u prepreku kraj puta.
Bil je njenu smrt okarakterisao kao veliki porodični gubitak i za njega i za Hilari.
TELOHRANITELJI:
Stiv Vilis, Robert Vilijams, Konvej Leblu, Tod Mekihan
Navodno su ubijeni u Vaku 1993, tokom napada na davidovce; pregledao ih je privatni lekar i zaključio da su imali iste rane na levoj slepoočnici, pa mnogi veruju da je to dokaz da je reč o egzekuciji
Brajn Hani, Tim Sejbel, Vilijam Berkli, Skot Rejnolds
Sva četvorica su stradala 19. maja 1993. prilikom pada helikoptera; marinci su oduzeli snimke s mesta nesreće; sva četvorica su bili Klintonova pratnja tokom posete nosaču aviona „Ruzvelt“
Alan Dž. Vičer
Čovek koji je u ime tajne službe nadgledao Klintonovu bezbednost prebačen je u Oklahoma Siti u oktobru 1994. godine. Poginuo je u eksploziji bombe u Oklahoma sitiju 19. aprila 1995, jednom od najgorih terorističkih napada u SAD
"PONOSAN NA ČINJENICU DA U PREMIJERU ORBANU IMAMO ISKRENOG PRIJATELJA" Predsednik Vučić se oglasio iz Budimpešte posle sastanka s mađarskim premijerom (foto)