Pravi koreni Jakuza su nejasni, ali veruje se da su nastali od najboljih samuraja početkom 17. veka

Belgijski fotograf imao je do sada neviđeni pristup jednoj od Jakuzinih kriminalnih porodica i sa njima je živeo dve godine kako bi napravio najbolje moguće fotografije.

Anton Kusters sastavio je neke od fotografija u kratki dokumentarni video u kojem objašnjava kako Jakuze rade, dajući uvid u njihov tajni svet!

Na svom sajtu gde je i objaveljen ovaj dokumentarni film piše sledeće:

jakuze.jpg
Foto: Jutjub

"Jakuza" je lični vizuelni prikaz života unutar nepristupačne subkultire: tradicionalne mafijaške porodice koja kontroliše ulice Kabukika, u srcu Tokija, Japan.

Kroz 10 meseci pregovara sa Šinsekaijem, moj brat Malik i ja postali smo jedini zapadnjaci kojima je ikada odobrena ova vrsta pristupa zatvorenom svetu japanskog organizovanog kriminala.

Delim njihovu složenu vezu sa japanskim društvom i pokazivanjem lične borbe u kojoj su prisiljeni da žive u dva različita sveta u isto vreme: svetovi u kojima su često suprotstavljeni moral i vrednosti.
Ispostavilo se da nije sve "crno i belo", ali je definitivno nešto sa mnogo nijansi sive.

jakuze.jpg
Foto: Jutjub

Japanske Jakuze broje oko 50.000 članova i to ih čini najvećom kriminalnom mrežom na svetu.

Ime u originalu "Ya-Ku-Za", znači 8-9-3, gubitna kombinacija u kartaškoj igri sličnoj blekdžeku.

Pravi koreni Jakuza su nejasni, ali veruje se da su nastali od najboljih samuraja početkom 17. veka.
U 18. veku, ovi siromašni banditi počeli su da se grupišu, stvarajući porodice.

jakuze.jpg
Foto: Jutjub

Porodica sa kojom je Anton proveo vreme, vodi ulicu "crvenih fenjera", to je posao velike prostitucije. Drugi poslovi Jakuza uključuju prodaju droge, pranje novca, kocka i mito.

Jamaguči-gumi je najveća organizovana grupa u Japanu. Prema nekim računicama, oni su samo prošle godine zaradili oko 80 milijardi dolara.

jakuze.jpg
Foto: Jutjub

Kada se vratio u Evropu i pre nego što je završio projekat, Anton je dobio poziv od porodice: Majamoto-san, visoko rangiranišef je bio u bolnicinakon šloga. Anton se vratio u Tokio i bio je pozvan da prisustvuje sahrani.

(Unilad)