BRAVO ITALIJANI: Na napade terorista odgovaraju promocijom kulture
Renci je rekao da će pola novca namenjenog kulturi usmeriti u propadajuća predgrađa velikih gradova i da će svaki 18-godišnji Italijan dobiti "kulturnu kartu", odnosno bon, vredan oko 500 evra koji će moći da koristi za posete muzejima, pozorištima i arheološkim nalazištima.
"Oni žele teror, mi ćemo odgovoriti kulturom koja je snažnija od neukosti. Mi nikad nećemo promeniti naš način života, naš identitet, i predati se pred njima," rekao je Renci novinarima.
Italijanski ministar spoljnih poslova Paolo Gentiloni rekao je u utorak da učestvovanje Italije u vazdušnim napadima protiv IS-a "nije opcija", navodi i100, koja pripada Independentu.
(Index.hr)
"DAĆU SVE OD SEBE DA SE SAČUVA MIR I STABILNOST" Vučić: "Biću opet ponosan zato što sam bio na strani časti, na strani slobode, na strani istine" (VIDEO)