HIT: Šon Pen je agent CIA?
Britanski list piše da je navodno ceo „tajni horor šou“, kako ga je Pen nazvao, deo istraživačkog projekta za dramu o Guzmanu i njegovom begu iz zatvora, ali da je poznato da CIA često koristi slične metode, kao što je 1979. uradila lažirajući snimanje filma „Argo“ u Iranu da bi oslobodila zarobljene Amerikance.
Maska
- Špijuni dugo koriste Holivud kao masku, od producenta Arnona Milčana, koji je krao nuklearne tajne SAD za Mosad, do Frederika Forsajta, koji je „činio usluge“ MI6. Upravo je zato teorija da je Šon Pen deo velike operacije CIA vrlo verovatna - kažu za Dejli mejl dr Metju Alford i Tom Seker, istraživači specijalizovani za veze glumaca i tajnih službi.
Kako je Pen objasnio u tekstu, on nije izdao El Čapa policiji jer narko-bos nije „čovek s kojim je moguće zaje.avati se“.
- Nisam ponosan što čuvam tajne koje bi mogle da se shvate kao zaštita kriminalca - napisao je on u tekstu.
Senzacionalni sastanak dogodio se u meksičkoj džungli u oktobru, a nakon toga je Guzman Šonu Penu nekoliko puta slao video-snimke sa svojim odgovorima na mejlom prosleđena pitanja. Pojedinci veruju da je on sve snimke slao CIA kako bi ih proučili i pratili El Čapovo kretanje.
Saslušanje
Ta teorija, doduše, nije se baš primila u Meksiku, pa su tamošnje vlasti odmah najavile da će saslušati i Šona Pena i meksičku glumicu Kejt del Kastiljo zbog sastanka.
Zanimljivo je da je do ovog intervjua Guzman uvek insistirao na tome da je on „samo farmer“, ali sad je priznao da je najveći snabdevač narkoticima na svetu.
Inače, Meksiko je juče zvanično započeo proceduru izručenja Guzmana Americi, tri dana nakon što je poznati begunac uhvaćen posle višemesečne dramatične potrage.
Sedma sila
NAJPOZNATIJI IZLETI U NOVINARSTVO SLAVNOG HOLIVUDSKOG GLUMCA/
Čarls Bukovski
U septembru 1987. Pen je druženje sa pesnikom Čarlsom Bukovskim iskoristio da uradi intervju sa njim. Prethodno, Bukovski je upravo Pena izabrao da ga glumi u filmu „Barska mušica“. Međutim, producenti su to odbili i izabrali Mikija Rorka.
Razoreni Irak
Tokom 2003. Šon Pen je u dva navrata posetio ratom razoreni Irak. On je tada oštro kritikovao američku invaziju na tu zemlju, a posebno je negativan bio prema Džordžu Bušu. Tada se pojavila priča da će se povući iz glume kako bi radio kao ratni izveštač.
Iranski izbori
Šon Pen je kao izveštač lista San Francisko hronikal pratio izbore u Iranu 2005. godine. On je tada opisao sam izborni proces, koji je pohvalio, ali i svakodnevni život u zemlji o kojoj su prosečni Amerikanci malo znali, a koju su smatrali velikim neprijateljem.
Raul Kastro
Tokom 2008. Šon Pen je posetio Kubu i za nedeljnik Nejšen uradio intervju sa Raulom Kastrom. On je tada kubanskog lidera opisao kao „srdačnog, otvorenog i oštrog“. Godinu dana kasnije ugovorio je i intervju sa Fidelom Kastrom, ali on nikad nije objavljen.
Ugo Čavez
Tokom posete Kubi Šon Pen se sprijateljio i s liderom Venecuele Ugom Čavezom, pa je uradio i intervju sa njim. Kasnije je više puta odlazio u posetu Čavezu, a kada je umro 2013, objavio je saopštenje u kojem je rekao da je izgubio velikog prijatelja.
VUČIĆ RAME UZ RAME SA SVETSKIM LIDERIMA: Predsednik na Samitu Evropske političke zajednice o ozbiljnim izazovima i sukobima sa kojima se suočava ceo svet (FOTO)