Predstavljamo vam pet najneverovatnijih mesta na svetu. Neka od njih su taj epitet zaslužila nestvarnom lepotom, a neka zbog vela tajni kojim su okružena.

Ban Giok vodopadi

Ban Giok se nalazi na granici dveju država: Vijetnama i Kine. Okružen je kraškim stenama i zelenom šumom, a vodopadi se spuštaju u reku Kvaj.

Visina vodopada nije toliko impresivna, ali ono što ostavlja bez daha su kaskade na koje voda pada.
Tokom kišne sezone, količina vode u reci Kvaj postaje mnogo veća nego inače, pa i vodopad deluje impozantnije.

Pad vodopada je 30 metara, a podeljen je na tri dela kamenjem i drvećem.

Iskrivljena šuma

U ovoj šumi nalazi se oko 400 borova koji rastu zakrivljeni pod uglom od 90 stepeni. Pravi razlog ovog fenomena još nije poznat. Dodatno zbunjuje činjenica da su ova stabla okružena još većom šumom u kojoj drveće raste na uobičajeni način.

Šuma se nalazi pored grada Grifina u Poljskoj. Iako postoje mnoge teorije koje su pokušale da objasne ovaj fenomen, pravi razlog još nije poznat.

Procenjuje se da su stabla zasađena oko 1930. godine i da su bila stara između sedam i deset godina kad ih je nešto iskrivilo.

Neki smatraju da je gravitacija razlog krivljenja drveća, ali ova teorija je malo verovatna jer gravitacija predmete povlači nadole, a ne u stranu.

Po drugoj teoriji, smatra se da su velike količine snega iskrivile stabla. Ali, i to je vrlo sporan scenario jer stabla u okolnoj šumi rastu savršeno normalno.

Jedno od popularnijih objašnjenja ovog fenomena je da su tokom invazije na Poljsku u Drugom svetskom ratu neprijateljski tenkovi prolazili kroz tu šumu i sravnili mlada stabla sa zemljom. Stabla su ponovo narasla, ali iskrivljena. Ali, opet se postavlja pitanje — zašto je iskrivljen samo jedan mali deo šume?

Pećina Son Dong

Hang Son Dong je zvanično najveća pećina na svetu koja se nalazi u jednom od nacionalnih parkova Vijetnama. Toliko je velika da u nju može da stane „boing 747“, kao i četvrt površine 800 metara kvadratnih, sa zgradama od 40 spratova. U pećini se nalazi mala džungla i reka.

Otkrio ju je Ho Hang, stanovnik jednog od obližnjih sela, a od 2003. godine nalazi se na Uneskovoj listi Svetske baštine.

Lokalno stanovništvo dugo se plašilo da uđe u nju zbog strašnih zvukova koji su odjekivali iz njenih dubina.
Najveća odaja Son Donga je dugačka više od pet kilometara, visoka 200 metara i široka 150 metara.

U njoj se mogu naći pećinske formacije poput stalagmita dugačkih 70 metara i litice visoke 250 metara, kao i životinjske vrste poput lisica.

Tunel ljubavi

Ovaj prirodni tunel se formira već godinama, a glavni „krivac“ je putnički voz koji kroz guste krošnje prolazi tri puta dnevno.

Tunel ljubavi, koji se nalazi blizu Klevana, grada na istoku Ukrajine, postao je omiljeno mesto za romantične parove.

Tunel je zapravo deo privatne železnice, u blizini Klevana, kojom se do jedne fabrike tri puta dnevno dostavljaju drva.

Kada u proleće raskošni drvored olista, ovo mesto postaje omiljeno za romantičare. Prema verovanju, parovima koji se iskreno vole i na ovom mestu požele želju, želja će se ispuniti.

Ostrvo zmija

Zmijsko ostrvo ne zove se tako bez razloga. Ovo jezivo ostrvo dom je jedne od najsmrtonosnijih vrsta zmija na svetu, zlatne zmije, čiji otrov bukvalno otapa ljudsko meso. Procenjuje se da se na ostrvu nalazi oko 4.000 jedinki ovih zmija. Ostrvo je potpuno napušteno, a na njemu se nalazi samo jedan svetionik sagrađen u 19. veku.

Veruje se da je ser Tomas Kavendiš, poznati engleski istraživač iz 16. veka, svoj plen sa putovanja sakrio upravo na ovom ostrvu i da blago još čeka hrabrog pronalazača koji će se suočiti sa najsmrtonosnijim zmijama na svetu.

(Sputnjik Srbija)