OBRAČUN: Tramp dokazuje da ga je FBI špijunirao!
VAŠINGTON - Bela kuća najavila je objavljivanje poverljivog memoranduma Devina Nunsa, predsedavajućeg odbora za obaveštajna pitanja Predstavničkog doma Kongresa SAD, zbog čega su ušli u rat s Federalnim istražnim biroom (FBI).
Kako pišu američki mediji, memorandum na četiri strane navodi dokaze da je FBI zloupotrebio svoju moć i tokom predizborne kampanje špijunirao Donalda Trampa, sada predsednika SAD, u korist njegove protivkandidatkinje Hilari Klinton.
Razgovor s prijateljima
- Memorandum će biti objavljen prilično brzo i ceo svet će moći da ga vidi - rekao je Džon Keli, šef Trampovog kabineta.
CNN javlja da je Tramp u razgovoru s prijateljima preksinoć rekao da će memorandum da dokaže da je FBI bio pristrasan, kao i da je cela istraga protiv njega bez osnova.
FBI je odmah saopštio da je „ozbiljno zabrinut“ koliko je tačan poverljivi memorandum.
- Ozbiljno smo zabrinuti zbog materijalnih propusta i činjenica - saopštio je FBI.
U memorandumu se navodi da je FBI zloupotrebio zakon o nadzoru stranih službi, tako što ga je koristio da na neprikladan način dođe do naloga za prisluškivanje, oslanjajući se na neprovereni dosije o Trampu i Rusiji, koji je sastavio bivši britanski špijun Kristofer Stil, a naručila Hilari Klinton.
Lov na veštice
Neki republikanci koji su nagovestili da memorandum sadrži informacije koje bi mogle da poremete, pa i zaustave istragu specijalnog istražitelja Roberta Mjulera o mešanju Rusije u izbore, koju Tramp naziva lovom na veštice.
Kurir / E.K.
Foto: Reuters, Profimedia
POGLEDAJTE BONUS VIDEO:
KURIR TV VESTI ! SRBIJA I KOSOVO ZAJEDNO ULAZE U EU?!
ZELENSKI ODBIO DA POTPIŠE TRAMPOVU PONUDU: „Taj dokument nije spreman, ne štiti Ukrajinu“! Poljski premijer uputio HITAN apel Evropljanima (VIDEO)