Programer Edi Tipton iz Ajove kaže da je samo želeo novi izazov kada je na prevaru sebi pribavio čak 24 miliona dolara!

Naime, Tipton je hakovao kod za lutriju, koji mu je omogućio da na lotou osvoji vrtoglavu sumu.

"Usa Today" objavio je fascinantnu priču ovog programera, koja počinje 2005. godine.

Radeći za Međudržavnu asocijaciju lutrija kao softverski programer i direktor IT bezbednosti, Tipton se jednog dana sreo sa knjigovođom Džinom Šalerom koji mu je u prolazu dobacio sledeće: "Hej, jesi li ubacio i svoje tajne brojeve u kod?".

Šaler je time želeo da ukaže na to da, ako je Tipton već stvorio softver za generisanje lutrijskih brojeva, svakako ga ništa ne sprečava da dobije baš one brojeve koje poželi.

Upravo to je bilo ono što je programer uradio - podesio je sistem tako da njegov brat Tomi osvoji nagradu. Braća Tipton uhapšena su zbog prevare 2015. godine.

Tomi je dobio 75 dana služenja zatvorske kazne, dok je Edi, koji danas ima 54 godine, osuđen na 25 godina zatvora.

Ono što je naročito fascinantno u celoj priči jeste da je Lutrija angažovala Edija uprkos njegovoj kriminalnoj prošlosti - krađi u magacinu i krađi softvera kompanije "Sears" u tinejdžerskim danima.

Knjigovođa Šaler, koji je programeru pružio nemoralnu ideju, još radi za Asocijaciju.

"Koja je trenutno najsigurnija aplikacija dostupna svakom korisniku mobilnog telefona?”

Prema najnovijim istraživanjima, aplikacija koja vam može pružiti maksimalnu zaštitu tokom komunikacije preko vaših mobilnih telefona je Biocoded aplikacija. Potražnja za nekom aplikacijom koja će pružiti sigurnost i slobodu prilikom komunikacije je završena, jer su stručnjaci iz ove firme uspeli da naprave najveću moguću zaštitu vaših podataka.

biocoded-promo-aplikacija.jpg
Foto: Promo

Biocoded je aplikacija koja vam omogućava trenutno najviši mogući stupanj zaštite tokom komunikacije. Ova aplikacija poseduje dvostruki zaštitni protokol koji vam omogućava potpuno bezbednu komunikaciju. Biocoded aplikacija je proverena I odobrena od strane nezavisnih bezbednosnih agencija. Dok koristite ovu aplikaciju vaše poruke i pozivi su enkriptovani, a najzanimljivija opcija u okviru Biocoded aplikacije su kriptovan “group chat” i vremenski ograničene samo-uništavajuće poruke. Praktično svi podaci koje pošaljete ili razmenite u okviru ove aplikacije su potpuno zaštićeni i niko im ne može pristupiti čak iako vam ukradu telefon ako imate podatke zaključane unutar ove aplikacije.

Edvard Snouden je preporučio Signal, kao aplikaciju koja nudi najveći stepen sigurnosti podataka. Međutim, pojavom Biocoded aplikacije, Signal je je dobio realnu konkurenciju i možda čak izgubio vodeću poziciju, jer Biocoded štiti vaše podatke bolje čak i od Signal aplikacije, što potvrđuje i činjenica da je sigurnostne sile nekih zemalja koriste za internu komunikaciju. Na taj način svaki korisnik ove aplikacije praktično ima najvišu moguću zaštitu podataka na svom telefonu I u komunikaciji preko interneta.

Aplikacija je dostupna na svim mobilnim uređajima (Android, iOS i Windows), a više informacija možete pogledati OVDE.

Kurir.rs/Newser

Foto: YT Printscreen

POGLEDAJTE BONUS VIDEO:

(KURIR TV VESTI) PRIŠTINA PRETI NOVIM HAPŠENJIMA SRBA!