AMERIKANCI SPREMAJU NAJEZDU NA RUSIJU! Kad klima kod nas postane nepodnošljiva, NASELIĆEMO SIBIR! Kod njih će biti bolje, a imaju ogromnu zemlju!
Američki magazin Hafington post u tekstu pod naslovom "Zaboravite kolonizaciju Marsa, svi možemo da se preselimo u Rusiju kad se svet previše zagreje", ozbiljno zagovara ideju kolonizacije "prevelike" Rusije kad klimatske promene postanu nepodnošljive.
Svi znamo da je Rusij ogromna, gotovo dvaput je veća od Kanade, a površina joj je velika ko površina Plutona. I sva ta ogromna prostranstva jedva da su naseljena: po glavi stanovnika dolazi četiri puta veća teritorija nego u Sjedinjenim Američkim Državama, piše Elija Kabanov.
Sibir je ogroman i po ruskim standardima; zauzima 77 odsto teritorije Rusije, a u njemu živi samo 27 odsto stanovnika, odnosno 39 miliouna ljudi. Glavni razlog za to je surova klima. Zemljište je stalno zamrznuto, sneg i led pokrivaju skoro ceo Sibir, što onemogućava poljoprivredu i izgradnju. Količina kiše koja pada je premala, navodi se u tekstu.
Međutim, to bi moglo da se promeni zahvaljujući klimatskim promenama. Naunčnici Nasinog Istraživačkog centra "Lengli" i Istraživačkog centra u Krasnojarsku u studiji navode da će osamdesetih godina ovog veka neminovni porast temperatura i padavina umnogome poboljšati uslove za naseljavanje azijskog dela Rusije.
Sadašnja surova klima postaće blaža i prijatnija i Sibir će biti devet puta bolje mesto za život ljudi, pa i za nalet klimatskim migranata.
Autori studije kažu da će do 2080-ih prosečne januarske temperature u Sibiru biti veće za 3,4 stepena Celzijusa, a možda čak i za 9,1 stepen. Julske temperature povećaće se za 1,9 stepeni Celzijusa, u ekstremnijem slučaju čk i 5,7 stepeni. Prosečna količina kiše godišnje biće iznosiće do 60 milimetra po blažem, ali i do 140 milimetara po ekstremnijem scenariju.
Po oba scenarija, klima u Sibiru do 80-ih godina ovog veka biće mnogo toplija i prijatinija. Zona večnog snega i leda ostaće na severoistoku, a uslovi za život u azijskom delu Rusije poboljšaće se tri do devet puta.
Permafrost na severu Sibira počeće da se topi, što će omogućiti razvoj poljoprivrede. Neće sve biti idealno: nedostatak plodne zemlje mogao bi da ograniči poljprivredu bez obzira na topliju klimu. Osim toga, topljenje zamrznuto zemljišta pogubno je za postojeću infrastrukturu kao što su putevi i kuće, koji već propadaju zbog topljenja večnog leda.
Konačno, američki novinar poručuje Rusima da će dolazak klimatskih migranata mnogo značiti i za popravljanje ruske populacije, za koju studija UN predviđa da će do 2050. opasti sa 143,9 milliona na 132,7 miliona.
Klimatski migranti mogli bi da budu jedini način da Rusija nadoknadi taj gubitak, zaključuje Hafintgton post.
Kurir.rs/V.P./Huffington post
"VIDE DA SRBIJA NAPREDUJE BRŽE OD NJIH" Predsednik Vučić o napadima iz Zagreba: "Srećan sam što mi nemamo tu vrstu frustracije i kompleksa kako oni imaju prema"